Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációra tippek?

Erős menstruációra tippek?

Figyelt kérdés
24-26 nap közt mozog a ciklusom, ebből 3-4 nap vérzek, ez még normálisnak mondható, de nagyon erős a vérzésem. Kelyhet használok, így egész jól tudom mérni, hogy valójában mennyi is az annyi, és napi 100-105ml. Kehely+betét kombinációval se tudok végigaludni egy éjszakát, mert átázok. Valaki esetleg tud tippeket mondani a vérzés erősségének csillapítására?

2020. ápr. 19. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Nekem fogamzásgátló segített. Még annyit tudsz tenni, hogy este kelj fel többször cserélni. De nem hiszem, hogy lenne bármi csodatrükk, amivel csökkenthető a mennyiség
2020. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom sajnos. De nekem is ez a problémám. Legutóbb 3 egymás utáni éjszaka nem bírta reggelig a 2-es méretű kehely. Én két irányon gondolkodom: megveszem a létező legnagyobb kelyhet (merula XL),talán az kibírná az éjszakákat. (Hogy nappal kibírja végig míg munkahelyen vagyok,arról nem álmodom) Vagy hormonális spirált tetetek fel,mint fogamzásgátlási eszköz. Utóbbitól eléggé idegenkedem,de mivel sok érv szól mellette,részben az is,hogy csökkenti a vérzést, próbálok vele barátkozni.

Te,hogy érzed? Mennyit vérzel összesen? Nekem átlagosan 2 dl,ahogy számolom (de mininum 1,5, egyszer pedig 2,5 volt) Sokallom,mert azt írják 80ml-ig normális. Ugyanakkor semmi egészségügyi oka nincs: se mióma,se hormonzavar,ami indokolhatná. Nincs meddőségi problémám se. Meg csak nem is görcsölök ugy,hogy akadályozna bármiben. Egyszerűen csak azért zavar,mert kellemetlen folyton résen lenni.

2020. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 igen gondoltam, hogy nem lehet magát a mennyiséget csökkenteni, csak hátha mondjuk el lehetne nyújtani 5 napra, és akkor "csnedesebben" mehetne le az egész folyamat...


#2 pont így vagyok vele én is. Semmi hormonális probléma, se mióma, se semmi, még csak nem is görcsölök. Ha nem kéne óránként cserélni a kelyhet, el is felejteném, még jó, hogy így erre esélyem sincs...😅😥 A nagy kehellyel az a probléma, hogy alacsonyan van a méhszájam, és ilyen viszonylag alacsonyabb kehelyből nincs az a méret ami elég lenne. Spirálhoz még fiatal vagyok (15 éves), meg úgy alapvetően ódzkodom a hormonális eszközöktől, gyógyszerektől.

2020. ápr. 20. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat,akkor tényleg az nem jön szóba. De akkor valószínű a kehely megváltás sem. Ennyi idősen gondolom csak a kisebb fajta kelyheket tudod használni. Még esetleg az inkontinencia betétet javaslom éjszakára. Azok tényleg sokat bírnak. Csak persze vastagok.
2020. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!