Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen a bőröm? (Kepek)

Miért ilyen a bőröm? (Kepek)

Figyelt kérdés

13 évesen kezdődött. Akkor is nagyon pattanásos voltam, az egész tini koromat tönkre tette. Anyum mindenhova elvitt, ahova csak tudott, de soha nem lett jelentős javulás. Aztán amikor elsőnek elmentem nőgyógyászhoz, azonnal felírta a cypromixet, amitől sokkal jobb lett a helyzet. 5 év után abbahagytam, mert babát akartunk, aki azonnal sikerült.

Megint elkezdtem fogamzásgátlót szedni, sokkal jobb volt a bőröm.

Viszont most január óta megint nem szedem, mert babát szeretnénk. 30 éves vagyok.

Sőt, úgy érzem most még rosszabb lett, mert a zsíros bőrömtől korpás lett az a kevés vékonyszálú hajam is. Naponta kétszer kell hajatmosnom, h ne legyek igénytelen. A nyakamom, arcomon, fejbőrömön, vállamon fájó dudoros pattanások vannak.


Jelenleg a the ordinary niacinamide 10% + zinc 1% használom, kb 4 napja.

Biztos, h valami hormonális bajom van, de a jelen helyzetben esélyem sincs eljutni ezzel bárhova is.

Segítsetek! Kinek mi vált be?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2020. ápr. 21. 09:01
 1/6 anonim válasza:
Szia. Nekem is hasonló a bőröm, de nekem mellete heges is. Én is ezt használom az Ordinary-től, meg a piros színű hámlasztóját.
2020. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a fogamzásgátlótól elmúlt akkor biztos,hogy hormonálisan jönnek elő nálad.Ezért nem megoldás ez sem,mert ahogy abbahagyod a tablettát minden kezdődik előlről és mire hozzászokik a szervezet,az is lehet akár fél év is.Ezért nem tudsz nagyon mit tenni,mert belsőleg van a probléma.Ipl aknekezelést próbáltad már? Kozmetikusok alkalmazzák és remek sz ilyen bőrproblémákra.Ha hormonális betegséget pl pajzsmirigy alulműködés stb nem állapítottak meg,akkor én a helyedben nem mennék sehova,mert tapasztalat,hogy nem igen tudják kezelni.Legtöbbször ha hormonális is,akkor is csak fogamzásgátlóval kezelik,holott nem megoldás rá,mert csak elfedi a problémát.Sokan ellentétes véleményen vannak,de én a helyedben,mértékkel eljárnék néha szoliba.Nekem legalábbis mikor elég sok pattanásos kiütésem volt,használt és látszott a javulás.Heti egy alkalom csak segíthet rajta!!
2020. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még soha nem voltam szoliba, de lehet kipróbálom. :) ezen ne múljon!
2020. ápr. 21. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem endokrinológushoz elmehetsz, ha még nem voltál.
2020. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ordinary-től a Salicylic acid 2% szérumot ajánlom pattanásokra, bár ha jól tudom, jelenleg nem kapható. Viszont sok más márkának is vannak szalicilsavas termékei, kifejezetten pattanásos bőrre. Ugyan magát az okot nem fogja kezelni (ha hormonális problémáid vannak), de sokkal elviselhetobbe, kezelhetőbbé teszi a dolgokat. Nekem nem ennyire durva a bőröm, de néha vannak nagyobb, gyulladt pattanásaim. Ha érzem, hogy fáj és be van gyulladva, még ha nem is látszik a pattanás, már akkor egyből teszek rá éjszakára ebből a szérumból. Mióta használom, sokkal kevésbé gyulladnak be, nem lesznek olyan duzzadtak és pirosak a pattanások és sokkal hamarabb el is múlnak.

Nekem személy szerint segített az, hogy lecsökkentettem a tejtermékek fogyasztását. Eleve nem voltam egy nagy tejfogyasztó, kolisként ezért nem is volt probléma, de itthon elég sok tejtermékkel főz anyám, mikor hazajöttem, néhány napon belül megjelentek a pattanások. Nem tudom, te mennyi tejterméket fogyasztasz és azt sem, hogy van-e egyáltalán bármi tudományosan bizonyított összefüggése a bőrproblémákkal, de nekem egyértelműen bevált, szerintem egy próbát megér.

A zsíros bőrre és hajra azt javaslom, hogy ne mosd sokat, mert ezzel kiszárítod és emiatt csak még több zsírt fog termelni. Tudom, hogy zavaró és igénytelen hatást kelt, de érdemes megpróbálni. Első körben már az is jó lenne, ha csak napi egyszer mosnál hajat. Ha zavaróan zsíros, akkor inkább fújj rá száraz sampont minden nap, hogy elviselhető legyen. Egy idő után kevésbé zsírosodik majd, egyre jobban ki tudod tolni a hajmosást.

A bőrödet is igyekezz minél kevesebb szárító arctisztítóval mosni, mert ez is csak a zsírosodást segíti elő. Napi egyszer elég ilyesmit használni, ha lehet, akkor enyhébb, érzékeny bőrre valót használj. Ha zavaróan zsíros a bőröd napközben, akkor inkább mosd meg sima langyos vízzel vagy itasd le egy zsepivel, esetleg használj átlátszó púdert akár otthonra is, hogy elviselhető legyen.

2020. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2020. ápr. 21. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!