Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha a menstruációm...

Normális ha a menstruációm fekete és nyálkás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két menstruációm rendszertelenre sikeredett, először 3 nappal előbb jött meg, most meg 1 héttel előbb. Feketén indul és szinte a végéig feketés/barnás/nagyon sötét vöröses. Emellett nem szimpla vér/folyamint általában, hanem nyálkás és tocsogós. Mire utalhat, aggódnom kellene?

2020. ápr. 21. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minél sötétebb a vér, annál alvadtabb, annál "régebbi". Mindenképpen orvoshoz kéne menned, bármilyen változás bekövetkezik a menstruációdban. Amit leírtál, az semmiképpen nem normális.
2020. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A sötét szín utalhat a vér alvadására. Igyál sok tiszta vizet, az átmossa a tested. Utána vizsgáld meg, mi változott.
2020. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát a mostani helyzetben nem nagyon hiszem hogy eljutok nőgyógyászhoz, de még háziorvoshoz sem. És őszintén, ha nem komoly, akkor nem is mennék most orvos közelébe. Alvadt volt már, de akkor érthető volt, mert késett, de most a vártnál korábban jött, ezért furcsa nekem.
2020. ápr. 21. 10:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lehet alvadt ha késik. Nem vérzik a méhed ha később indul meg a menzesz, tehát nem szabadna alvadnia sem. Kezdetnek többet innék, ha nem javul dokit keresnék. fekete, nyálkás semmi jót nem jelenthet.
2020. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy? nekem kamaszkoromban volt egy időszak amikor rendszeresen nagyon sötét színű volt a vér. semmi panaszom nem volt mellette, és elmúlt magától. ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne menj orvoshoz/ne vedd komolyan/hanyagold el az egészséged (azt sose tedd), de lehet csak a hormonjaid őrültek meg egy kicsit, ami kamaszkorban előfordul. nőgyógyászt azért én lehet megpróbálnám felhívni.
2020. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 hónap múlva leszek 20. Az utóbbi 2 hét rettentő stresszes volt számomra, nem tudom ez számít-e. Más panaszom amúgy nincs.
2020. ápr. 21. 10:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na utánaolvastam a kedvedért. Az alvadtabb vér azt jelzi hogy lassan ürül ki a vér, vagy okozhatja az előző ciklusból maradt nyálkahártya is. Mindenesetre igyál sokat hogy rendesen tisztulhasson a méhed. Ugyanakkor vérzési rendellenességet okozhat vitaminhiány, nemi betegség, túlsúly, vagy akár hormonzavar, ciszta is.
2020. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
most élénk vörös, de még mindig trutyisan jön ki ami viszont sötét bordó. Olyan zselés, hogy még a betét sem tudja felszívin.
2020. ápr. 21. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
a zselés állag az normális, elvégre szövet (is) jón ki belőled mestruáció alatt
2020. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az már normális, a "trutyis" rész maga a nyálkahártya, ami ilyenkor normális.
2020. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!