Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Viszket és fáj az intim...

Viszket és fáj az intim tájéknál és hüvely mellett egy pici csomó is van, viszont nem merek nődokihoz menni. Szerintetek mivel kezeljem itthon?

Figyelt kérdés
19/L

2020. ápr. 27. 05:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj orvoshoz, ha csomó is van az nem játék. Jobb ha orvos lát.
2020. ápr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem ami bevállt az a következő (orvos által felírva):


Betadine hüvelykúp - hetente kétszer/háromszor alkalmazom, eléggé éget szóval én kádban ülve szoktam, úgy kellemesebb sokkal. Nyilván a legjobb az, ha éjszakára rakod be és hagyod kiolvadni, de elég erős szóval nekem így is bevállt. Emellé javasolt valami ami helyreállítja a hüvelyflórád, mert a jó bacikat is képes kiölni a Betadine. Erre vannak krémek/kúpok DM-ben vagy Rossmanban. Magát a kúpot gyógyszertárban kell venni vény nélkül, olcsón kapható.


Kamillás öblítés - egy csésze meleg vízbe rakj egy kamillatea filtert és kívül törölgesd át a szeméremtested, nyugtat és gyulladáscsökkentő, a külső panaszokat szépen csillapítja. Fürdéskor a kádba is dobhatsz pár filtert!


Ha van Betadine oldatod, azt is használhatod a hüvelybemenethez hetente párszor, főleg ha seb/gyulladás keletkezik kívül, rendbeteszi egy nap alatt.


A Canesten Combit is megpróbálhatod, viszont szerintem irreálisan drága termék és csak egy-két gombafajtára jó, Te pedig orvos nélkül nem tudod melyiket szedted össze, így van rá esély, hogy nem ér semmit. A jódos Betadine viszont semlegesíti a savas hüvelyed és jó mindenféle baci ellen, illetve gyulladásra is.


A Canesten krémet viszont megpróbálhatod, ha nem válik be a kamilla és fáj kívül. Nekem az orvos azt javasolja, hogy keverjem össze Neogranormon krémmel, gyorsan elmulasztja a hüvelytájéki fájdalmat és a sebeket/hólyagokat.


Ezek mind olcsó de biztos megoldások, az orvosom javasolta őket tavaly, azóta épp a múlt héten tértek vissza a panaszaim és pár nap alatt meggyógyultam. Viszont tényleg figyelj a Betadine után a hüvelyflórádra, ha más nem rakj fel egy joghurtos tampont!


Jobbulást, remélem tudtam segíteni :)


20L

2020. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!