Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szex után húgyúti gyulladásom...

Szex után húgyúti gyulladásom van minden alkalommal! Mi lehet az oka? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Új párom van, idén csak egymással szeretkeztünk, távkapcsolatban élünk, így havi egy hétvégén vagyunk együtt. Mindketten csak egymással fekszünk le, mástól nem kaphatjuk el. Első alkalom után mindketten kikezeltettük magunkat, bár neki negatív lelete volt eleve, de rendes volt és azért végigcsinált egy kúrát. Gyógyult laboreredmény után megint együtt voltunk, enyhébb formában, de megint előjött a gyulladás, ekkor megint gyógyszer. Most hétvégén megint együtt voltunk és már véres a vizeletem.:( Neki semmi tünete, mégis elment már a nemibeteg gondozóba is. Megint kezeltetem magam, ő szintén, de ez így nem mehet tovább! Nőgyógyásznál voltam, hüvelyi gyulladásom sem és húgyúti sem volt a mostani találkozó előtt. Mégis mi a csuda okozhatja ezt?? Higiénikusak vagyunk szex közben, de hát ennyi kihagyás után rengeteget vagyunk együtt, ahogyan és ahányszor lehet.:) Én intimszappannal mosom magam, hogy a PH se boruljon fel. Egyszerűen nem értem. Vagy lehet minden alkalommal felfázás? Úgy értem megizzadunk nagyon, ablakot nyitunk.. stb. Már minden hülyeségre gondolok.:) Ja és nem védekezünk óvszerrel, mindketten voltunk szűrésen, semmi nemibetegség, tehát bennem fejezi be.

Lehet allergia "rá", vagy olyasmi betegség amire nem is gondolunk? Még annyi, hogy sok szex, vagy sok merevedés után kicsit fájlalja a makkját és égető érzést érez benne. De ezt már régóta, volt urológusnál külföldön és itthon is, de semmi eredmény.

Bocs a kényes részletekért, de egyszerűen már nem tudom mi lehet, hátha valami részlet a fontos. Vele sem és velem sem fordult még ez elő az exeinkkel, csak együtt. Valami tipp?



2010. júl. 28. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát bármi lehet:S ha húgyúti gyulladásod van akkor lehet vmi fertőzés.ha a párodnak ég a makkja akkor gomba is lehet.nekem mindig visszatérő gombám van csak ugye nekem nem a húgyutakkal van probléma hanem ott.barátomnak is égett most kezelem magam gyógyszerrel kúppal krémmel már másodjára.barátomnak is gyógyszer és krém.kiderült h lehet h tőle kapom el mert magasabb volt a cukra..ha elmúlik mindkettőnknek majd kiderül végleg h ki fertőzött kit.menj el egy másik orvoshoz szerintem
2010. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Húú hát ez így elég érdekes.Nagyon sok oka lehet amúgy,ezt igazából tényleg csak nőgyógyász tudná megmondani.De mint írtad ott is jártál már...esetleg azt lehetne,hogy amikor ez úja megtörténik rögtön elmész a nőgyógyászhoz.Egyébként ezek végül is felfázásos tünetek.Nekem egyszer volt ilyen,én is azt hittem,h valami fertőzésféle,de kiderült,hogy felfázás:S Nem lehet valami gombás fertőzés,ami csak olyankor jön elő?

Vagy esetleg az aktus előtt olyannal érintkezel amire allergiás vagy? Lehet hülye ötletek,de ki tudja...

2010. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2010. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a problémáddal, de írok pár tippet, amit annak idején nekem tanácsolt az orvosom ugyanerre.

Az első, hogy nem a párodtól kapod el valószínű, hanem sajnos a végbélről (sajátról is) szex közben be szokott kerülni a coli baktérium a húgycsőbe. Nagyon közel van a kettő egymáshoz és a női húgycső rövid, könnyen feljutnak a kórokozók a hólyagig.


Ezért, minden szex után, mihelyt végeztek, azonnal menj ki pisilni! Ne várj perceket, hanem azonnal! Ezt szex előtt is meg kell tenni.


Harmadszor: egy darabig használjatok gumit, meg kell szoknod a párod baktériumflóráját is.


Negyedszer: a törülköződet csak te használd és tartsd nagyon tisztán!


Ha nem múlik el ezek ellenére, akkor lehet, hogy szükség lesz hosszútávú, kis dózisú antibiotikum szedésére is. Jobbulást!

2010. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is válaszolok.:)


1.Volt direkt nemibeteg gondozóba, de nem találtak gombát nála, bár említette, hogy régebben, pár éve volt neki. Mondjuk ez semmit nem jelent.:) Holnap megy urulógushoz is azért.


2.Semmi olyan nincs, amivel rendszeresen érintkeznék, így az allergia nem valószínű. Igen, húgyúti gyulladásom lett keményen:(, én is gondoltam a felfázásra, csak fura, hogy mindig szexhez kapcsolódik.. Gomba az ami nekem is motoszkál a fejemben. Mármint nem szószerint.:)


3.Nem.


4.Köszönöm a sok tanácsot!:)

Igen, ezeket hallottam már, sajnos életem legelső húgyúti gyulladását is így szereztem, vagyis szex közben, ahol hideg is volt és bizony coli baktérium került belém.:( Akkor először fordult elő, azóta rendszeres sajnos. De múlt évben egyáltalán nem volt, most pedig egyfolytában.

Mindig pisilek szex után rögtön és PH semleges szappannal tisztálkodom ott.

A törülközöm mindig száraz és csak én használom, nem is engedném másnak, ilyenekre különösen háklis vagyok.:)

Abban reménykedem, hogy tényleg csak arról van szó, hogy a testem nem szokta meg még a testnedveit. Mert ha betegségek kizárva és idővel sem javul a helyzet, akkor tarthatatlan lesz az állapot.:( Mennyi idő lehet vajon ez a "megszokás" fázis?

Szedünk mindketten antibiotikumot.. megint.

2010. júl. 30. 00:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok ismét. Nagyon sajnálom, hogy ti is így jártatok, azért írtam le tanácsaimat, mert nekem is hasonló problémám volt évekig. Urológia, nőgyógyászat, tenyésztés, belgyógyászat... a végén majdnem már az idegosztály...


Igazából az Augmentim segített a legjobban, azután váltam legtovább tünetmentessé. Aztán egy szer csak elmúlt az egész.. már több, mint egy éve nem volt bajom, pedig rendszeres nemi életet élek.

Azt mondta az orvos, hogy hajlamom van rá, hiába tisztálkodom agyba-főbe. Coli így is bekerül simán. És ilyenkor hirtelen "berobban" az egész hólyag. Azt is próbáltuk, hogy minden szex után bevettem egy darab vizeletfertőtlenítőt. Ez is használt. Türelem sajnos..

2010. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is hajlamom va rá, minden gyulladásra a lenti részeken.:(

Időközben lehet hogy meg van a megoldás, ugyanis végre rendesen kivizsgálták a párom és enyhe prosztatagyulladást találtak. Most gyógyszeres kezelés van folyamatban, ha a kontrollon ugyanez a doki rendben találja és utána mégis folytatódik a kálvária, akkor nekünk is jöhet az idegosztály.:)

2010. júl. 31. 01:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Évekig éltem így, minden antibiotikumot végigszedettek velem.

Kordába csak a kis dózisú antibiotikum tartotta folyamatos szedéssel- én grapfruitmag cseppet használtam, keserűt- nem szűnt meg tőle, de elviselhető volt.

Aztán jött egy 2-3 év állandó pasi nélkül, mikor rájöttem: a behatolásos szex okozza a problémát.


Egyszerűen begyulladok- függetlenül attól, mennyire élvezem a szexet, sőt, behatolásos maszturbációtól is!- , érzékeny a közeg odabent.


Szóval ez van, vagy nincs pasi, vagy van keserű graipfruitmag csepp. Sok sikert

2015. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Végül mi lett a vége?
2023. nov. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez 2010-es kiírás, azóta sem jöttem rá mi volt. Szerintem vele volt gond, mert utána mással nem fordult ez elő gumi nélkül sem, jó ideje pedig csak gumival szexelek inkább. Lehet h nem bírtam a spermáját.
dec. 21. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!