Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhszájsebet hogyan tudják...

A méhszájsebet hogyan tudják diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nagyon el vagyok keseredve. Folyamatosan visszatérő hüvelygombám van, szinte minden hónapban. Voltam vele nőgyógyásznál, amikor kikezeljük ugyanúgy visszajön. Egyértelműen candida, a tenyésztés eredményből.

Olvastam, hogy visszatérő fertőzés hátterében állhat a méhszájseb is. Ezt hogyan szokták megállapításai? Szemrevételezéssel vagy kell-e valamilyen más különleges vizsgálat?

Egyébként nincs más panaszom, nem vérzek, csak állandóan visszatér a fertőzés, és nagyon el vagyok keseredve, mert már mindent kipróbáltam.

Köszi a válaszokat!


2020. máj. 9. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A párod is visszafertőzhet, ha van!
2020. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Őt is kikezeljük mindig. :(
2020. máj. 9. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Akkor nem jól kezelitek. Ő volt orvosnál?


A kezelés úgy zajlik hogy mindkettőtök használja amit a saját orvosa felír a problémára, és gyógyulás után még legalább 3 hétig semmi tipitapi

2020. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hormonális fogamzásgátló is okozhatja.
2020. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Liz* ***** válasza:

Nekem sajnos visszatérő "vendég" a méhszájseb, fertőzés nélkül. Nekem folyamatos pecsételő vérzésem volt, elmentem nőgyógyászhoz, aki feltárás után azonnal meglátta a méhszájsebemet. Az a szerencsém, hogy a cytológiám negatív, ezért elegendő a helyi kezelés.

Méhszájsebnél, úgy mint én, nagyon sokan panaszkodnak enyhe vérzésről, főleg együttlét után, de fájdalommal nem jár.

Írtad, hogy voltál nőgyógyásznál, ő a vizsgálaton azonnal észrevette volna, ha lenne szerintem, de ha kételkedsz, menj vissza és kérd meg, hogy nézze meg, mégiscsak az a biztos.

2020. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem negatív (P2) citologia mellett is kezelték améhszájsebet, mert vérzést és visszatérő fertőzéseket okozott. Nyilván nem műtéttel, de azóta semmi bajom sincs! A gomba is lehet ettől, nem a párodtól, hiszen a felborult pH okozza, tulajdonképpen “magadtól kapod el”, vagyis a normál állapotban jelenlevő gomba tud túl szaporodni a kedvező - egyébként felborult - pH miatt. Nálam egy alaposabb nőgyógyász említette meg + kezelte, miután beszámoltam a panaszaimról. Látja ránézésből is vagy azzal a nagyítós cuccal.
2020. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szedek fogamzásgátlót egyébként. A citológiám P2-es volt legutóbb,és kb fél-háromnegyed évente járok,nem várom ki a teljes 1 évet.


Most áttértem a zuhanyzásra fürdés helyett,mert talán még ez tud segíteni valamit.

2020. máj. 11. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett veled?
2022. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!