Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg a menzeszem?

Miért nem jön meg a menzeszem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, terhesség kizárt, esélytelen mert szűz vagyok:D

Sosem voltak valami borzasztó rendszeresek a ciklusaim, 14 éves korom óta menstruálok, mindig is ilyen 30-38 nap között jöttek meg. De azért inkább olyan 33-36. Már előtte mindig éreztem hogy meg fog jönni mellfájdalomból, hangulatingadozásból adódóan.

Most viszont már a 38 napomon vagyok és nem jön meg. A mellem nem fáj, eddig kb mindig fájt előtte. Az egész ciklusom is mintha kitolódott volna, mert én a peteérést kb ilyen 30-32 napon érzékeltem legalábbis akkor volt olyan erős folyásom mint ami akkor szokott lenni.


Aggódom hogy valami hormonális problémám van, mert a bőröm is elképesztő módon kipatogott holott ilyen sose volt, nem ettem semmi olyat amit korabban nem stb.

Mi lehet a baj?



2020. máj. 10. 11:08
 1/7 Wolf Titi válasza:
Szerintem először is fordult nőgyógyászhoz és meséld el ezt neki. De lehet csak késik. Nekem is általában rendszerezett,és a hónap végén jön meg, de valamiért most nekem is 5.én. Lehet hogy a bőröd nem függ ezzel össze, de biztos ami biztos, menj el orvoshoz (vagy csak hívd fel)
2020. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az lesz. Meg egy laborra is el akartam menni.

Labort ilyenkor lehet csináltatni?

2020. máj. 10. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2020. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el persze vizsgáltasd ki magad mindenképp. De lehet akar normalis is. Én például nagyon vékony vagyok hasonló problémával voltam orvosnál hogy kitolódott illetve 40+ napra jött meg vagy nem jött meg. Semmit nem találták.. pedig nem csak pajzsmirigytől mellékvesetől kezdve minden lekért az orvos, illetve cisztám sem volt.

Szóval menj el de lehet neked minden rendben van. Egyébként a stressz is belerondít erre is érdemes figyelni, nekem is pl egy vizsgaidőszak alatt mindig 38-40 napra jön meg.

Szoval szerintem a problémával nem vagy egyedül ki kell vizsgáltatni de ne parázz lehet semmi baj csak neked ilyen.

2020. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem borította fel a mindennapjaidat a karantén, pl. az alvást tekintve?

Én szinte minden nyáron tapasztaltam, hogy amint vége volt a sulinak és a lefekvés illetve a felkelés ideje is csúszott 4-5 órával, azonnal hatással volt a menstruációmra. Borult az egész hormonháztartás, 2-3 heteket késett.

Most a karantén miatt ugyanez, csak éppen egy teljesen kimaradt, de a 2. hónapra megszokta a szervezetem a változást és meg is jött rendesen.

Persze ez teljesen egyénfüggő, csak az én tapasztalatom, de ha nagyon aggaszt akkor nyilván fordulj orvoshoz.

2020. máj. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán. Mostanában elég rosszul alszom (nagyon sok hülyeséget álmodom amire élenken emlekszem meg nem is túl jók es ilyenkor nehezen tudom kipihenni magam), viszont kb. 22:30-éjfél között szoktam lefeküdni (amúgy is karantén ide vagy oda) és többnyire 8kor kelek ez is mindig így van.

Tehát eleg sokat alszom, maximum mostanában nem annyira jól.

2020. máj. 13. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja,én is szűz vagyok,nekem sejön meg,
2020. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!