Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Utalhatnak ezek valamilyen...

Utalhatnak ezek valamilyen hormonális zavarra, betegségre?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és több dolog is van ami miatt gyanakszom. Természetesen el fogok menni orvoshoz, de azért itteni tapasztalatokra is kíváncsi lennék.

6 éve menstruálok, a menzeszem eleve kissé rendszertelen, mindig valahogy 30-38 nap közé beesik. Viszont az utóbbi időben mintha tolódna ki egyre a ciklusom (jelenleg 40 napja nem menstrualtam). A körmöm könnyen törik, vékony pedig egeszségesen is étkezem,sok vizet iszom, szedek vitaminokat stb.

A bőröm sose volt pattanásos, tinikoromban sem, az utóbbi időben elég durván, pedig mint említettem semmi olyat nem eszem. A hasam is szőrös picit ott a köldök alatt (amúgy nem vagyok egy szőrös típus), afféle "kancsíkom" lett. Nem vészes de aggaszt.

Utalhatnak ezek hormonzavarra? Valaiinek tapasztalat?



2020. máj. 17. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, utalhat. Nekem az orvos azt mondta hogy 35 napig még mondható normálisnak. A felett már nem az.
2020. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ma jött meg a 45. napra:(

Akkor azt hiszem amint tudok elmegyek laborba, endokrinológushoz stb.

2020. máj. 17. 19:24
 3/3 anonim válasza:
Utalhat inzulinrezisztenciára, pcos-re vagy akár pajzsmirigy zavarra. De az is lehet hogy semmi komoly. Mindenképp kérd a hormonvizsgálatot a dokidtól vagy ha nem akar beutalni akkor magánban csináltasd meg, mert anélkül nem fog kiderülni mi okozza a tüneteket..
2020. máj. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!