Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 vagyok. Mi a teendő?...

16 vagyok. Mi a teendő? Tudnátok valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés

11-12 éves koromban jött meg először a menstruációm. Az első fél-egy évben nem fájt a hasam, semmi tünetem nem volt. Utána úgy szinte minden 3-4-ik menstruációmkor fájt a hasam. A legutóbbi menstruációmkor (áprilisban) is fájt a hasam, de csak jobb oldalt egy ponton. Borzasztóan fájt, hánytam is, még a vizet is kihánytam. Az első három nap egy picikét feszült a derekam is, és gyenge voltam, remegett a kezem.


Most is gyengének érzem magam, remegek, gyengének érzem magam. Asszem holnap fog megjönni. Vagy még ma este, de nagyon félek, hogy megint úgy fog fájni. Mit tegyek? Múltkor még 2-3 gyógyszer sem segített. Már a sírás kerülget, ha a holnapra gondolok.


Mi a r.á.k lehet ez? Valami a petefészkeimmel lehet, ha csak 1 oldalt fáj, én úgy gondolom.


Még mindig nem állt be a menstruációm, 25-40 napon belül szokott megjönni.


2020. máj. 18. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj orvoshoz, mert ez már szerintem nem normális. Ennyire nem kéne fájnia. Nem tudom, hogy mi lehet a bajod, ezért javaslom az orvost, mi nem tudunk biztosat mondani.
2020. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez az hogy az orvos nem fogad még. De ha fogadna is, akkor is 1-2 hónapot kéne várnom.
2020. máj. 18. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány. Én erre sajnos csak 30 évesen jöttem rá (amikor terhesség előtti multivitamint kezdtem szedni), és már jól odavannak a veséim a sok gyógyszertől... tizenéves koromtól marékszámra szedtem menzesz alatt a fájdalomcsillapítót, mert anélkül hánytam, elájultam vagy sírva fetrengtem.

Amióta vitaminokat szedek - főleg D vitamin és magnézium - azóta teljesen elviselhető az első 2 nap is.

Emellett még a folyadékbevitel is nagyon fontos.

2020. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!