Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a rózsáimmal? A...

Mit csináljak a rózsáimmal? A kertben a rózsáim nem lettek meg metszve söt egyetlen szál rózsa se lett levágva. Most talán még meg lehetne metszeni vagy már csak vadrózsa lesz belölük. Tanácsot elfogadnék hogy mi lenne a teendö jelenleg.

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A rózsa fajtája nem változik meg, akár metszed, akár nem.

Tavasszal metszd majd meg. Most csak a hosszú hajtásokat vágd annyira vissza, hogy az erős szelek ne törjék le.

Ha ősszel végzed el a főmetszést, félő, hogy erős fagy esetén károsodik a hajtás és tavasszal azt is le kell várnod.

2019. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vágnod.
2019. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1 es irta,és jövőre szépek lesznek .
2019. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as, köszönöm! Két évvel ezelőtt csak virágboltban láttam rózsát....aztán örököltem egy tanyát rózsával!:)
2019. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igaza volt az elsőnek, de akkor miért hoz a rózsa vadhajtasaokat is?

Egyik fele szép nemes rózsa, majd a tő másik felén kino egy hatalmas vadhajtas,

2019. nov. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit gondolsz és miért gondolod vadhajtásnak?

A nemes rózsák többségét oltással szaporítják, vagyis egy vadalanyra szemzéssel helyezik rá a nemest.

Az új hajtások leveleinek színe megtévesztő lehet, de ettől még a nemes részhez tartozik.

Ha az oltott rész alól jönnek elő a hajtások vagy a földből, akkor az már vadhajtás.

2019. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen szokott előfordulni, hogy a föld alól jönnek vadhajtások.

A rózsaoltványokat gyakorlatilag nem oltani szokták, hanem vadrózsa alanyra, a gyökérnyakba szemzik. (A szemzés azt jelenti, hogy egy levágott rügyet növesztenek rá az alanynövényre, és az ebből fejlődő hajtást nevelik tovább.) Tehát az oltvány gyökere egy vadrózsáé, a föld feletti rész meg a nemes rózsa.

Na mármost, előfordulhat, hogy nem kellően lent, a legalsó vadrózsarügy alatt végzik a szemzést, ezért ki tud hajtani a vadrózsa, és vadhajtások nőnek belőle.

A másik, hogy a vadrózsa gyökere - főleg idősebb korban - képes hajtásrügyet fejleszteni. Olyan helyen szokott ez történni, ahol kellően levegős a talaj a vastag gyökér körül. Ez leggyakrabban a gyökérnyak alatt, olyan 10 centire a felszíntől szokott bekövetkezni, és a vadrózsa természetétől fogva, vízszintes hajtásokat nevel a föld alatt, amelyek aztán 10-100 cm-re az anyatőtől fognak a felszínre érni, és onnan fejlesztenek szabályos vadrózsabokrot.

Nekem az 50 éves rózsatöveimnél gyakori jelenség. Ha sikerül, leszakítom őket az anyatőről, ha nem sikerül, levágom. A vágásnak az a hátránya, hogy akkor a következő évben garantáltan újrahajtanak. Szakításnál az egésznek az alapja is leszakad, jó esetben, és onnan már nem nő több hajtás.

2019. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es érdekes volt. Ezzel is többet tudok.:)
2019. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-os vagyok.

Ha én ezt előbb tudom...

Kiszedtem az egész rózsát, mert untam, hogy a vad rész állandóan akkora bokor volt, hogy elnyomta a másikat, hiába vágtam le.


Köszi az infót.

Egyébként egyértelműen meg lehet különböztetni a vadrozsat, és a nemest.

Nem a fold alól hozta a hajtást,hanem a föld feletti tőröl.

2019. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok sok infot.Örülök hogy a kérdéssel másoknak is sikerült több infohoz jutni nem csak nekem.

Hálásan köszönöm mindenkinek.

2019. dec. 8. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!