Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja ezt az állandóan...

Mi okozhatja ezt az állandóan visszatérő fertőzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon,de nagyon el vagyok keseredve. Egy jó ideje már folyamatosan visszatérő fertőzésem van. Magán nőgyógyászhoz járok,többször is voltam nála ezügyben,a legutolsó problémánál csinált kenetvételt is,ami egyértelműen candidát mutatott. Kikezeljük,és elég hamar újra visszatér. (A páromat is egyértelműen.)

Mindent,de mindent az égvilágon kipróbáltam már,kezdve a kozmetikumok megváltoztatásától,a magas hőfokon mosáson át az összes kúpot,és erre használatos dolgot. (Szedek vitaminokat immunerősítés céljából,és grapefruit magcseppet is) Már fürdeni nem is merek,csak szigorúan zuhanyzom.

Nem a szokványos gomba,hanem inkább hígabb fehér folyás,ami kicsit "darabos",nem viszketek,de érzem,hogy sokkal érzékenyebb vagyok odalent.

Nem szedek fogamzásgátlót,tehát attól sem lehet.

A citológiáim P2-esek szoktak lenni,utoljára novemberben voltam.

Amikor nincsenek tüneteim,és együtt tudok lenni a párommal,néha egy kicsit szokott fájni a hasam,de nem vérzek,tehát ebből a szempontból nem tűnik veszélyesnek.

Mi okozhat ilyen tüneteket? Nagyon meg vagyok ijedve,mert lassan eljön a babatervezés,és nagyon félek,hogy valami komolyabb dolog állhat a háttérben. :(

Esetleg van valami tippetek,hogy mit lehetne még csinálni,vagy valakinek van tapasztalata ebben a témában?

Pénteken megyek vissza az orvoshoz.

29N

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!



2020. máj. 19. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Candida diétát próbáltad?
2020. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem,de igyekszem elhagyni mindent ami fehérlisztes,és cukros,és már a tejtermékeket is kerülöm. Igazából fogyni nekem nem nagyon van miből,ezért nem kezdtem el.

2020. máj. 19. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok gonosz lenni, mégis úgy érzem meg kell kérdeznem.

A párodnak nincs esetleg egy szexpartnere, aki gombás és minden alkalom után átadja neked? (Akkor az választ adna, mivel ő nem lesz kezelve, így újból és újból visszaadja a fertőzést)

2020. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám,hogy lenne. Nekem ez már előtte is probléma volt. Sajnos.
2020. máj. 19. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia

STD szűrésed volt? Értem ezalatt Chlamydia,Mycoplasma/ureaplasma stb.


Candida gombára mit írt fel a doki, milyen kezeléseket kaptál? Utána használták hüvelyflóra helyreállítot?


Én amiket tudnák neked ajánlani és minden egy próbát megér:

-ÉTREND változtatás: semmi cukor,tej,fehér liszt,semmi édesség,citrom/ecet se

-sok folyadék 2-3 liter minimum

-vitaminok

-heti min 3 sport

-pozitív gondolkodás(lehet egy pszichológus segítségét is igénybe veheted)

-jóga/meditáció

-teafaolaj(pár csepp fehérneműt,mosakodni pár csepp a vízbe vagy forró tea bele teafaolaj cseppek és gőzölögtetni az intim területet)


Meg még sorolhatni lehetne, az ember mindent ki kell próbáljon főleg a természetes dolgokat és ki kell tapasztalni, a Candida gomba mindenkiben megtalálható egy normális szintik, a baj akkor van ha elszaporodik és gondokat okozhat. Ilyenkor az immunrendszert kell legfőképp erősíteni..

Az orvos felírhat hosszú időre szájon át szedhetó gyógyszert, ezzel is érdemes lehet próbálkozni.


Huvelyflóra helyreállítására ajánlom a Gynophilus-t, egy hétig ha kezelés nincs, utána hónapokig heti 1-2 ajánlott, a fenntarthatóság miatt.

Sajnos nem könnyű kordában tartani de soha nem szabad feladni a reményt.


Sok sikert kívánok, remélem minél hamarabb túl leszel ezen!

2020. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám van/volt, csak összetettebb, mert évekig húgyúti E.coli fertőzésem volt, ami persze a hüvelyem egészségére is kihatott, hetente visszatérő hüvelyi fertőzést okozva. A Candibene, Gynophilus, ColpoClean, teafaolaj állandó készletben állt otthon. Aztán én is elkezdtem módosítani a táplálkozásomon, először drasztikusan - Candida diétával - aztán egyes dolgokat visszavezettem, de most sem eszek cukrot (és semmit, ami cukorként viselkedik - szőlőcukor, szirupok, méz stb.), gyorsan felszívódó szénhidrátokat, magas keményítőtartalmú dolgokat (krumpli, kukorica), tejtermékeket, feldolgozott vagy adalékanyagozott élelmiszereket már másfél éve. És elkezdtem nagy dózisú probiotikumot szedni, mert állítólag a bélflóra egészségével is kapcsolatban van a hüvelyflóra egészsége. Meg D-vitamint, ami meg ugye az immunrendszerre hat. Amikor hónapokon át semmi nem történt, feladtam, hogy arra várjak, hogy ez hatni fog a fertőzésre. Viszont mivel több más panaszomat egyértelműen ritkította (pl. fejfájás), ezért folytattam tovább. És kb. 1 év múlva a fertőzés kezdett gyengülni, a hüvelyi átfertőzés gyakorisága lecsökkent, majd eltűnt mindkettő. Szerintem érdemes kitartani.
2020. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Annyit csinált az orvos eddig,hogy kikezelt mindig gombára. Először Macmiror nevő hüvelykapszulával,majd váltott Gyno Pevaryl hüvelykúpra...a másodikkal tovább ki tudtam tartani. Amikor a kezelés végére értem,akkor mindig használtam valamilyen probiotikus kupot. (Gyntima Probiotica Fortét,amiben van teafaolaj) Ezt is az ő ajánlására. Heti egyszer használtam a Gyntimát,amikor panaszmentes voltam akkor is. Amikor már sokadszorra mentem vissza,csinált tenyésztést,aminek az eredménye: candida albicans magas csíraszámban. STD szűrést nem.


Jövő szerdára kaptam időpontot. Szerencsére van gyógyszerész ismerősöm,így tudok kihozni kúpot utólagos vényleadással is.


Most majd megint kikezelem magam,és elmondom neki,hogy szeretném ha komolyabban rámennénk erre,hogy mi a baj. Annyi mindent olvastam,méhszájseb,hüvelygomba stb...


Jelenleg amivel próbálkozom/próbálkoztam: D vitamin,c vitamin,grapefruit magcsepp szájon át (Dr Csabai,1db 30ml-es 7.000.-),nem fürdök,csak zuhanyzom,gyakori törölközőcsere,gyakori ágyneműcsere,sokall gyakoribb fürdőszobai takarítás,himalájai fürdősó,ha esetleg néha arra vetemednék,hogy fürdök,teafaolaj,gyntima probiotika forte hüvelykúp.


Amit most még fogok pluszban: Biocom candida cleans kapszula,és az étkezés amit írtok.


Egyébként tejtermékeket egyáltalán nem szoktam enni külön. Pici tej a kávéba,és ennyi. Csak vizet iszom,vagy teát,nem nagyon eszem édességet.


Én annyira el vagyok már keseredve emiatt,hogy nem tudom elmondani nektek. Nem elég a sok rémes tünet,kellemetlen,és így lelkileg is megterhelő.

2020. máj. 22. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!