Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig védekezzünk óvszerrel,...

Meddig védekezzünk óvszerrel, hogy ne lehessen gond?

Figyelt kérdés
Jelenleg a gyógyszermentes hetemen vagyok, de antibiotikumot kaptam. A fogamzásgátló következő levelét kedden este fogom elkezdeni, a gyulladásgátló kedden reggel fogy el. Az egy hetet amit mondanak az antibio megkezdésétől, vagy az utolsó szemtől kell számolni?

2020. jún. 4. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha az van ráírva, hogy 1 hétig hatástalanítja a fogamzásgátló hatását, akkor azt mindenképp az utolsó szemtől kell számolni.
2020. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs ráírva, pont ez a bajom. A betegtájékoztatóban ennyit találtam: "A Furocef csökkentheti a fogamzásgátló tabletták hatásosságát. Ha Ön fogamzásgátló tablettát szed, mialatt Furocef-fel kezelik, barrier típusú fogamzásgátló módszert (pl. gumióvszert) is szükséges alkalmaznia."


Ez alapján úgy értelmezem, csak addig kellene, amíg nem fogy el a gyógyszer, de nem tudom, az például változtathat-e bármit, hogy pont akkor fogom kezdeni az új levéllel, és a héten nem szedem a fog.gátlót.

2020. jún. 4. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kivárnék egy hónapot. Addig inkább óvszer.
2020. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum ugy befolyásolja a gyógyszered hatékonyságát, hogy a felszívódását csökkenti. Ha reggel beveszed az utolsó szemet és este elkezded az uj levél fogamzásgátlót, akkor már nem befolyásolja. Ha nagyon aggódsz, inkább szólj az orvosodnak, kérd ki a tanácsát. Esetleg a házi orvost is megkérdezheted.
2020. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!