Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha csökken a terhességi...

Ha csökken a terhességi hormonok akkor már nem lehetek terhes ? Vagy lehetek de elhal bennem az embrió??

Figyelt kérdés
Volt első letételem, nem tudom hogy miért tettem le 3 hónaposan elvériztem, kijött belőlem minden, de nem kapartak amit furcsáltam csak inekciót adtak. Szedtem fogsmzásgátlót 1 évig utána abba hagytam, hogy terhes szeretnék lenni de 5 hónapig nem estem meg. Elmentem dokihoz, hogy miért nem esek meg, azt mondta cistám volt ,de másik héten visza mentem, azt mondta már nincs cistám. De lehet hogy már akkor terhes voltam , csak nem lehetett látni a terhességet még és 2szer alulról vizsgált. Azt gondoltam azért ment,utána megtudtam terhes vagyok de fájt a hasam alatt és véreztem egy kicsit. Ott is sokszor alulról vizsgáltak. Azt mondta a doki muszáj elvetetni kikaparni az anyaméhből mert elhalt. Azt mondta mikor első letételem volt ,akkor már csökkent a hcg és gondolom azért tettem le a másikat is mert ahogy csökkenve volt, elhalt az embrió. Azt mondta még ha megműt mégjobban csökkeni fog ,de az mit jelent nem lehetek már terhes? Vagy lehetek de az is elhal bennem? Adjatok már valami tanácsot légyszi. A párommal már nagyon szeretnénk egy kicsit de az ilyenek nem sikerül, más meg elveteti mint hogy örülnének!!! Valami gyógyszert tudtok ajánlani amitől majd megesek meg a hormonokat növeli és nem lesz baj a babának?? Vagy már nem lehetek terhes??

2020. jún. 11. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nyugodj meg! Érzem az írásodon, hogy nagyon kétségbe vagy esve! Az orvostudomány már nagyon széles ismeretekkel rendelkezik, teherbeesés terén is. Mióta próbálkoztok pároddal? Ha már több, mint egy éve, akkor menj el a nőgyógyászhoz, mond el neki, hogy nem tudsz teherbe esni, szeretnéd, ha kivizsgálnának. Majd jön a hormonlabor, újabb ultrahang, stb ezt az orvos fogja tudni megmondani, miután téged kikérdez. Fontos, hogy az eddigi leleteidet vidd magaddal ( tedd idorendbe, úgy hamarabb végez az elolvasással)

Őszinte kell legyél a kérdések megválaszolásakor.

És tényleg ne stresszelj, én három évig nem estem teherbe, nagyon féltem már, hogy soha nem lesz kisbabám (minden eredményem jó lett). Aztán azt mondta az orvos, hogy picit pihentessem a baba témát, mert nagyon rákattantam. Beiratkoztam egy tanfolyamra, megcsináltam a három hónapos műkörmös képzést, erre a vizsga után kiderült, babát várok :) csak azért írtam le, hogy tényleg van olyan, hogy annyira akarja a nő babát, hogy a sok stressz pont gátolja!

Kitartást!

2020. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már tegnap is kérdezted, de olyan fiatal vagy, még csak 19 éves, rengeteg babátok lesz még.

Sem a vetélések, sem a ciszta nem lehet kizáró ok. Nagyon sajnálom amúgy, hogy át kellett élned ezeket, de ne keseredj el!

2020. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vetélés természetes velejárója, hogy csökken a HCG szint, nem ezért vetéltél el!

Semmi akadálya egy következő terhességnek, ha az orvos nem talált gondot, kivizsgálni 1 év sikertelen próbálkozás után fognak. A magzatvédő vitaminokat nyugodtan elkezdhetsz szedni.

2020. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hCG szint normálisan minimális, a terhesség közben pedig nagyon magasra növekszik. Ha véget ér egy terhesség, természetesen visszaesik közel nullára. Ettől függetlenül következő terhességnél ugyanúgy megnő majd, szóval a hCG szinttől nem kell tartani.

Az egyoldali petefészek cysta nem okoz meddőséget.

Én is a kivizsgáltatást tudom ajánlani, ha már több, mint egy éve próbálkoztok, de ha jól értem, még csak öt hónapja. Hagyj még magadnak időt, teherbe esni nem olyan egyszerű. Ha indokolt is a gyógyszer az esetedben, az is csak receptre kapható. Létezik egyébként ovulációt kiváltó gyógyszer, de először ki kell vizsgálni, hogy egyáltalán mi a gond (és van-e egyáltalán). 5 hónapnyi próbálkozás után teljesen indokolatlan kétségbe esni!

2020. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!