Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már több helyen olvastam ezt...

Már több helyen olvastam ezt a nézőpontot és kíváncsi lennék ki mit gondol róla? Hogy vélekedtek arról, hogy az első 12 hétben történő abortuszt a többség elítéli?

Figyelt kérdés
míg a 24. hétig terjedően megvalósítható terhességmegszakítást "50-85% valószínűséggel beteg magzat" esetén támogatja a többség, sőt vigasztalja ezeket a nőket?Én nem ítélem el egyik esetet sem, hiszen nem tudhatom ki min megy keresztül, csak megfordult a fejemben, hogy miért jobb az egyik, mint a másik? Akkor egy beteg kisbaba élete nem élet? Mert most vagy mindkettő elítélendő, vagy egyik sem...

2013. máj. 27. 20:39
 1/3 anonim válasza:
54%
Szia,sokan elítélik,ez így igaz. Ugyanakkor nem itélkezhetünk mások felett úgy,hogy nem tudjuk mi van a háttérben.Legtöbbször anyagi gondok lépnek fel,vagy a másik leggyakoribb ok az életkor. Nekem is volt egy abortuszom. Igaz,nem voltam annyira fiatal,de főiskolás voltam,az pénzről ne is beszéljünk. Mikor megtudtam nálam nem volt opció,hogy megtartom. Sőt...Azonnal intézkedem az abortusz ügyében és 8 hetes korában el is vették. Tudom h igy jobb volt. Őszintén azóta sem bánom,akkor sem bántam és a családom azóta sem tudja. Ennek már 3 éve. Nem vagyok és nem voltam felkészülve. Sokkal többet ártottam volna neki azzal,ha megszülöm... Ugyanakkor ,ezen nem gondolkodtam akkoriban,csak arra gondoltam h nekem nem gyerek,hanem karrier kell. Semmi anyaiösztön nem lépett fel és nem is érdekelt a magzat. Tudom,hogy jól döntöttem.
2013. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%
Engem teljesen felháborít az abortusz,mert én már 2 spontán vetélésen vagyok túl és bizony 6 éve keményen küzdök azért,hogy összejöjjön,míg mások elvetetik!Én elhiszem,hogy valaki fiatal és nincs pénze stb. csak azt felejtik el,hogy talán többé nem is lehet!Nekem nem volt ab. és soha nem is szedtem még fogamzásgátlót sem,és mégsem jön össze,csak a betegségek sorozata és már azt sem tudom melyik orvoshoz fordúljak segítségért(na de ez az én prblémám)!Ebből csak arra akartam kilyukadni,hogy nem olyan rég feküdtem a kórházban és a 16-18 éves lányok úgy jöttek elvetetetni a babájukat,mint a disznók a vágóhídra.Volt aki már 6*ra ment és úgy mondta neki a nővér,hogy ideje lenne megtanúlni az óvszer használatát vagy az orvosságét!Pontosan ezért zárnak be az ovodák,iskolák,mert senki nem elég felkészült?Ha meg azt vesszük egy ab. is kerűl 15e ft-ba vagy még többe,amiből esetleg kijönne akár 6 hónapi gyógyszer ára,csak gondolkozni kellene,de én úgy látom ez a fiataloknak nem megy a mai világban!
2013. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az első vagyok és reagálva a hozzászólásodra,csak egy kérdést tennék fel: Csak azért ne vetessem el,mert másoknak nem lehet,vagy csak nehezen jön össze? Tehát azt gondolod,hogy az úgy jobb,ha megszülöm 22 évesen és nélkülöznie kell élete nagy részében. Ugyanakkor sebaj,mert másoknak nem lehet,de nekem most van egy,akit nem akartam. Huh...tényleg milyen igazad van. Én védekezés mellett estem teherbe és hidd nem telt el nap utána ,hogy ne jutott volna eszembe,de csak arra gondoltam,hogy majd 5-7 év múlva majd itt lesz az ideje és jól cselekedtem. Különben azóta is egészséges vagyok szerencsére lelkileg is.
2013. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!