Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás esetén minden...

Hüvelygyulladás esetén minden esetben szükséges kezelni a partnert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nőgyógyászati vizsgálat alkalmával kiderült, hogy valamilyen hüvelyfertőzésem van, ezért az orvos 10 napig tartó kúpos kezelést írt fel.

Azt nem tudom, hogy mi okozza a gyulladást, tenyésztés nem volt. Azt mondta, hogy a kezelés ideje alatt ne éljünk szexuális életet, de arra nem tért ki, hogy szükséges lenne-e a partnerem kezelése is. Őszintén megmondom, akkor én ezt el is felejtettem megkérdezni.

Tüneteim egyáltalán nincsenek, ezért ötletem sincs, hogy mit kaphattam el. Nőgyógyászom azóta elment szabadságra, nem tudom elérni telefonon.

A felírt készítmény többféle fertőzés kezelésére is alkalmas.

Mit tegyünk? Mivel lehetne kezelni a páromat?



2020. jún. 16. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Őszintén, nem tudom, a férfiakkal ki foglalkozik így, mint a nőkkel a nőgyógyász (az urulógus esetleg...? Tényleg nem tudom.), egy olyan szakembert kellene felkeresni kivizsgálásra. Ha baj van, ő megmondja, mi, és mit kell vele kezdeni. Ha meg nincs gáz, és vesztek valami kencét, az csak pénzkidobás. Szóval mindenképpen meg kellene nézetni.
2020. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell feltétlenül. Nekem a felborult ph miatt volt begyulladva a hüvelyem. Tusfürdő,nyál,sperma,akármi felboríthatta. Kaptam kúpot de mivel nem bakteriális fertőzés volt így felesleges lett volna a páromat is kezelni,csak cölibátus volt a kezelés végéig. :)
2020. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Attól függ, milyen fertőzés. Tipikus nemi betegség, hüvelygomba vagy bakteriális fertőzés esetén szokták a partnert kezelni, sőt, kell is, viszont ha mondjuk a pH miatt vagy stressz miatt van egy kis helyi gyulladás, akkor az a párodra nincs hatással.
2020. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Az esetek nagy többségében a hüvely gyulladás a abból adódik, hogy a pH felborul és a normálisan kis számban jelen lévő kórokozók (leggyakrabban gomba, de lehet baktérium is) elszaporodik.

Tehát a nők többsége nem elkapja a fertőzést, hanem a saját hüvelyében lévők szaporodnak el, vagy esetleg a környező területekről (jellemzően végbélből származó baktériumok) kerülnek oda.

Ilyen esetben a partner kezelés szükségtelen, amennyiben nincsen panasza.


Bizonyos nemi úton terjedő betegségeknél viszont elengedhetetlen a férfi kezelése, különben csak oda-vissza adogatják. Ilyen pl. A trichomonas vagy a chlamydia.

2020. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!