Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok alvadt vér tamponhasználat...

Sok alvadt vér tamponhasználatnál veszélyes?

Figyelt kérdés

Eddig csak betétet használtam,mert kényelmesebb volt nekem.Sok az alvadt vérem így féltem is tampont használni.Ez okozhat valamilyen problémát vagy használhatom nyugodtan?Amikor kipróbáltam a mini tampont 10 percig sem volt fent,de kivettem és azért rendesen voltak rajta alvadt darabok.

A másik kérdésem az lenne,hogy amikor fent volt a tampon és leültem,kicsit kellemetlen volt és fájt picit.Mi lehetett a gond?

16/L



2020. jún. 17. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Használj inkább betétet. A tampon amúgy sem egészséges hosszútávon.

Azért fájt mert valószínű nem jól tetted fel.

2020. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jól tetted fel. Jobban fel kell nyomni.

Semmi bajod nem lesz, amikor nincs bent a tampon pl zuhamtzàsnàl ki fog jönni aminek ki kell. De ha úgy érzed be tehetsz pár órára naponta otthon egy betétet és akkor nem aggódsz emiatt

2020. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára használj betétet, akkor ki tud tiaztulni a hüvelyed az alvadt vértől. A tampon csak annyit tud "kihozni" belőled amennyi éppen rátapad.
2020. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mozgásnál illetve leülésnél fájó, dörzsölő, kellemetlen érzést tapasztalsz tamponhasználatod során akkor told feljebb egy kicsit mert lehet h nincs jó helyen :)

De előfordulhat h a hüvelyed falát irritálja (ez lehet akár a zsinór is). Ilyen van most sajnos nálam is. Figyelj arra h túl sokat és túl gyakran ne használj tampont mert a sok ki-be húzogatás, felhelyezés kiszárítja a hüvely falát és ki is sebesíti :( Lehet h én pont így jártam. Amit te meg alvadt vérnek hívsz azok az elhalt nyálkahártya darabkák amik a méhed faláról válnak le folyamatosan és teljesen normális :) De vigyázz! Mert ha ezek, illetve a menstruációs, sötétebb (alvadt) vér sokáig bent marad (=pang) és nem tud távozni a tampon által, az hasfájást és hasi diszkomfort érzést okozhat. Örülök, h segíthettem :)

2021. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!