Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alvadt vér rendes menstruáció...

Alvadt vér rendes menstruáció helyett?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve szedek fogamzásgátlót, valamint kb. 6 éve menstruálok. Mielőtt elkeztem szedni a gyógyszert, eléggé rendszertelen volt, azóta viszont egyszer sem volt problémám. Most a rendes memstruáció helyett csak nagyobb csomó alvadt vér jön, nem a megszokott vérzés. Aggódom, hogy esetleg terhes lehetek (ezt majd a teszt elmondja), az érdekelne, hogy esetleg utalhat valamilyen komolyabb betegségre, elmenjek nőgyógyászhoz, vagy várjam meg a következő alkalmat és ha az normális, akkor hagyjam a fenébe?

2018. okt. 26. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszer mellett nincs menstruáció, előfordulhat ilyesmi. Ha előfordul majd később is, akkor menj vissza a dokihoz, mert ez nem jó. Nekem úgy van, hogy az első napon erős a vérzés, utána egyre enyhül és kb 3 napig tart. Az a lényeg, hogy az elején legyen vérzésed, ha már így kezdődik, nem jó.
2018. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Gontoltam megkérdezem előbb itt gyorsan, mivel akkor utána kell néznem pár kifejezésnek, ugyanis külföldön élek. Tényleg, azt hiszem megvont vérzésnek, vagy minek is nevezik.
2018. okt. 26. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Megvonásos vérzés, igen.
2018. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mielőtt elkeztem szedni a gyógyszert, eléggé rendszertelen volt, azóta viszont egyszer sem volt problémám."

Jóhogy bem volt problémád, hiszen a mű hormonok irányítják a mű vérzésedet. Neked most nemhogy rendszeres vérzésed sincs, menstruációd sincs. Nehogy azt hidd, hogy pontos ciklusod van, mert rohadtul nem.


Az alvadt vér nem terhesség jele. Belőled nem is alvadt vér jön, hanem a méhnyálkahártya darabjait látod. Teljesen normális jelenség.

2018. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most komolyan azért kell ilyen stílusban kommunikálni velem, mert valamit rosszul írtam? Néha nem értem az embereket...
2018. okt. 27. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!