Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én vagyok a hülye, vagy másik...

Én vagyok a hülye, vagy másik orvost kellene keresnem?

Figyelt kérdés

A héten voltam nőgyógyásznál azzal a panasszal, hogy az addig rendszeres menstruációm rendszertelenné vált és egész sötét, szinte fekete színűvé vált. Előtte 4 évig napra pontosan 30 napos periódusom volt, most teljesen rendszertelen, vagy korábban jön vagy később akár egy egész héttel is.


Erre a doktornő annyit mondott hogy dehát ezek az időtartamok még normálisak, mit problémázok. Most is már 4 napja késik az előzőhöz számolva. Megvizsgált, azt mondta nem lát semmi szokatlant.


Most én mint halandó ember nem állok le vele vitázni, de szerintem épp nem normális, hogy az addig rendszeres menstruációm egyszer csak megzavarodik. 4 hónapja van ez az állapot. A fekete vérre sem adott épkézláb magyarázatot.


Én lennék hülye?

20L


2020. jún. 18. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A változásra mindig figyelni kell, mert valamit jelez. Másik dokit keress fel mindenképpen, és méhnyakrákszűrésre menj el.
2020. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
A vér attól fekete, hogy alvadt. Semelyik nőgyógyász nem fog veled érdemben foglalkozni, ezek csak pár napos eltérések, semmi kóros nincs benne. A ciklusod pedig sokszor változhat az életed során, ritka, akinek állandó, napra pontos.
2020. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2-nek van igaza.
2020. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem látott semmi eltérést, akkor nem valószínű, hogy nőgyógyászati jellegű lenne a probléma. Ahogy előttem is írták, a vér attól sötét, mert alvadt, később távozik a szervezetedből, ezért oxidálódott. Illetve a ciklus hossza senkinél sem állandó, rengeteg minden befolyásolhatja, még akár a frontok is (nálam legalábbis kihatással van). Ha aggódsz kérj egy labort, de szerintem túl aggódod.
2020. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Persze... A barátnőmnél is először a színe változott, meg a ciklus hossza, intenzitása, aztán kezdett darabos lenni, hirtelen elkezdett fogyni, ő meg boldog volt, hogy végre olyan ruhákat vehet fel, amiket soha. Amikor már túlságosan is sovány volt ment el háziorvoshoz, aki laborba küldte. Végül több orvos után derült ki, hogy méhnyakrákja van, 48 volt, amikor meghalt. Ne vegyétek ilyen lazán ezt lányok! #1 voltam
2020. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fogyással nincs gondom speciál, de azt nem értem, hogy ha korábban jön mint kellene akkor hogyan lehet alvadt a vér. Emellett ez nem egyszeri alkalom volt, már 3x ilyen fekete menstruációm volt, ebből az egyik 1 héttel előbb jött. Én nem akarok parázni, de azt is itt gyk-n írták, hogy gyorsan húzzak orvoshoz, aztán meg én aggódom túl...

4 éve nem fordult elő hogy ok nélkül változott volna a ciklusom, de akkor nyugton maradok és hátha helyre jön.

2020. jún. 18. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

#5! Persze...a leírásodból úgy tűnik, hogy nem vette komolyan a barátnőd egyik tünetet sem, és már előrehaladott állapotban volt, amikor orvoshoz ment. De nem hiszem, hogy egyből rákkal kellene riogatni bárkit is.



“ azt nem értem, hogy ha korábban jön mint kellene akkor hogyan lehet alvadt a vér.”


Én írtam a #4-es választ, és ahogy mondtam is, ez nem attól függ, hogy időben jön-e vagy később, hanem attól, hogy mennyi idő múlva távozik a vér a testedből.

Ahogyan azt is, hogyha aggódsz, akkor kérj egy laborvizsgálatot, azt amúgyis érdemes csináltatni bizonyos időközönként.

Nem hiszem, hogy meg kellene sértődni, hogy ha azt mondom, hogy túl aggódod, hiszen szerencsére nincsenek panaszaid, nem fáj, nem fogysz stb.

2020. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!