Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Keresnétek ezért másik oktatót...

Keresnétek ezért másik oktatót? Vagy tűrjek úgy, hogy a sírás kerülget 1-1 óra végénél már?

Figyelt kérdés

Március végén lenne a forgalmi vizsgám, de úgy érzem, nem bírom már addig. Lány vagyok, még gimis.


Nem gondolom magam bénának, vezettem már anyával, és tatával is, mondták, hogy nagyon ügyes vagyok (magánúton, nem forgalomban). Az oktatóm viszont folyamatosan beszól, megaláz. Pl. tegnapelőtt mentünk, és valamit nem úgy csináltam, ahogy ő gondolta. Úgy is jó volt, ahogy én akartam, csak bonyolultabb. Erre elkezdett cinikusan röhögni, hogy reméli a forgalmi vizsgán is majd beviszem magam egy ilyen szituációba és megbuktatnak 10 percen belül, meg majd legalább jót röhöghetnek a vizsgabiztossal. Meg hogy hiába vagyok én jó tanuló, látszik, hogy a tudásomat én a könyvekből szerzem és erre mondják mások, hogy az élethez hüly_e. Vagy meséltem, hogy az apám mondta, hogyha sikerül a vizsga, választhatok magamnak autót, és mennyire várom. Eltelt pár nap, nem ment egy parkolás annyira, erre mondta, hogy ne is erőltessem inkább ezt a forgalmi vizsgát, mert ha meg is lesz a vizsga, az első utamon úgyis összetöröm az új kocsimat, aztán majd magyarázkodhatok apucinak (ezt így). Olyan is volt, hogy nem ment a hátrafele parkolás, és ez látszott is. Előtte kértem, hogy mutassa meg, vagy beszéljük át, közölte, hogy már tudnom kéne. Forgalmas parkoló közepén elkezd velem veszekedni, meg csapkodni a műszerfalat, mert nem megy és olyanokat mond, hogy ezt most egyedül kell megcsinálnom, nem szólhatok anyucinak, hogy csinálja meg helyettem, vizsgán sem ő lesz ott... Minden órán mond valamit, vagy stresszel, de már úgy, hogy a lábam remeg a kuplungon, úgy meg jóhogy nem tudom tartani a fogáspontot... Van, hogy eljön velem anya, vagy a tesóm, esetleg barátnő, olyankor egy rossz szava nincs. Még azért sem, amiért előző nap vörös fejjel ordibált. De nem vihetek magammal minden órára valakit, meg a vizsgán rajtunk kívül csak a vizsgabiztos lesz ott... 3 hét múlva lenne a vizsga, és mondta, hogy az utolsó héten akkor menjek minden nap. Ettől is félek. De ha most váltanék, ennyi idő elég lenne, hogy megszokjak egy új autót, új oktatót?



#vezetés #forgalmi vizsga #oktató probléma
2020. márc. 6. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Új oktatót nehéz találni, ismerősöm közül többen fél évet (!) vártak rá; ha garantálja az iskola, hogy kiesés nélkül megoldható, akkor válts csak. Új autótól ne félj.
2020. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen váltanék a helyedben, de kérdezd meg, hogy tudnak-e még a héten új oktatót adni, mert ha tele vannak, akkor lehet, hogy hetekig nem tudsz vezetni és nem lesz meg a kötelező óraszám sem a vizsgáig... Az meg ciki lesz úgy. Nem is értem hogy lehet valakit 3 hétre előre úgy beírni a vizsgára, hogy egyértelműen nem megy jól neki a vezetés. Nálunk annak idején még pótórákat is vetettek és csak azután írtak be vizsgára, hogy 100%-osan átmennénk rajta (aztán még így is előfordultak bukások :)).
2020. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok sajnos a gyökér oktató, komplexusos barmok, akik máshoz nem értenek. Szerintem mostmár valahogy inkább bírd ki és próbáld meg kizárni, amennyire lehet. Ő a gyökér, nem te, ne foglalkozz vele.
2020. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megvan már a konkrét időpont ? Mert ha váltassz, akkor szerintem már az új oktatódnak kell időpontot kérni vizsgára. Nekem sosem mondott ilyeneket az oktatóm, nagyon rendes volt velem, de az első vizsgám előtt egy héttel én is majdnem sírtam az óra vége felé. Akkor már tudtam hogy esélytelen, de akkor már nem tudtam mit tenni, így nagyon ideges voltam és szinte mindent elrontottam amit lehetett. Az oktatóm szerint 60-szor buktam volna meg azon az órán. Az első vizsgámnak kb. 10 perc után vége is lett, de másodszorra átmentem. Szerintem ne menj még vizsgára semmiképp, vegyél még órákat. Én 82 órát vezettem összesen, a második vizsgám előtt 22-t, akkor már én akartam minél többet.
2020. márc. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a hátrafelé parkolás meg a többi, nme biztos hogy menned kell még vizsgára.

AZ is lehet hogy egy kicsit rosszul adja elő az oktató, lehetne finomabban is.

2020. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 pepejeans válasza:
54%
szia szerintem menj vele egyet vizsgán ilyen szemét oktatót választottál ha nem sikerül azonnal válts MINDENKÉPPEN énis igy tettem.
2020. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttünk itthon, hogy ezt a kis időt kibírom valahogy, max minden órára elcipelek majd magammal valakit. Mert olyankor én is nyugodtabb vagyok, az oktató meg egy rossz szót sem mer szólni és ezáltal jobban is vezetek, mert nem stresszelek (annyira). Nem gondoltam volna, hogy majd a vizsgabiztost fogom jobban várni a vizsgán, de sebaj. :D

Legalább van motivációm, hogy tuti sikerüljön. Ha mégsem, akkor váltok majd, és nyáron újra nekifutok a vezetés témának.

2020. márc. 8. 19:04
 8/15 anonim ***** válasza:

hány órát vezettél eddig,hogy ennyire lehúz az oktató?

Nekem április 6.-án lesz a vizsgám,de én sem érzem jelenleg azt,hogy átmennék biztosan.

2020. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Szia. Ismerős a helyzet, viszont én csak 7 órát vezettem le az idegbeteg nem normális oktatómmal. December 15.-én hagytam ott, Január első hetébe már kezdtem is az új oktatómmal. Egy nagyon jó szívű idős oktatót kaptam, akivel minden hiba élmény volt. Mindent elmondott akár 50x, nem kiabált, viccelődött, nevettünk.. Életem legjobb döntése volt,hogy váltottam, mert nem állapot az,hogy az ember fizet RENGETEG pénzt... te vagy a “vevő” ő meg a “szolgáltató”,nehogy ám már ő neki legyen minden bajára.. Te adod a pénzt,ő alkalmazkodjon. Ezt a munkát választotta, tehát akkor próbáljon meg türelmes is lenni,mert minden ember más és valaki gyorsabban tanul, valaki nem. A lényeg a lényeg, péntek óta sikeres első vizsgán voltam túl. Neked is sikeres vizsgát kívánok, és biztonságos utakat! 😊
2020. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Happy go Lucky!

Válts oktatót. Ezzel ígyse-úgyse fogsz átmenni a vizsgán.

https://www.youtube.com/watch?v=N84oF6PEzU8

2020. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!