Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta okozta...

Fogamzásgátló tabletta okozta gombás, bacis és vírusos fertőzések?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve szedek fogamzásgátló tablettát (az első 1-2 évben Lindynette 20, majd mostanáig Milligest-et). A gond az lenne,hogy folyamatos hüvelyfertőzéseim vannak(gombás, bakteriális,kevert fertőzések,hol ez hol az.)Véleményetek szerint okozhatja a tabletta? (amikor elkezdtem szedni a tabikat az első egy évben mind a Milligestnél mind a Lindynette-nél kb 1-1 évig tünetmentes voltam majd egy év eltelte után 2-3 havonta kijöttek rajtam a dolgok. Barátom is volt vizsgálaton,orvost is váltottam és szerintem minden gyógyszer ami forgalomban van kb. tesztelve lett,emellett a természetes módszereket is kipróbáltam és azok sem váltak be (természetgyógyászhoz is járok és semmi javulás).
2010. aug. 1. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

kenetet is néztek?

amúgy nem a fogamzásgátló okozza a gombát, az csak a hüvelyed pH-ját tolja el....használj rendszeresen tejsavas öblögetést és hagyd abba a gyógyszert, az óvszer mellett nem lesznek panaszaid

2010. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nemibeteg gondozóban még nem voltam.A nőgyógyászom szokott mikroszkópos vizsgálatot és pH tesztet is csinálni. És a legitolsó látogatásom óta heti rendszerességgel használok Vitagynt ami a hüvely pH-t teszi rendbe,tartja normál szinten. Azt hiszem a tabletta miatt lehet a dolog. A gond csak az,hogy allergiás reakcióim vannak az óvszerre (viszketés,égő érzés és sokszor gombás fertőzést hozott elő nálam és ezért is kezdtem el bogyeszt szedni,aztán lassan 4éve összesen kb 2év időkihagyással folyamatos fertőzéseim voltak és van most is). Arra gondoltam esetleg a Nuva Ring hüvelygyűrű megoldás lehet,mert bár hormonális nem a májban szívódik fel.
2010. aug. 1. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, nem a tabletta okozza, hanem valami belső gond, ami miatt kicsit felborul a hüvely ph-ja , így hajlamosabb lesz a fertőzésekre. Lehet anyagcserezavar is.
2010. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kedves második, a hüvely pH-ja a fogamzásgátlótól változik meg, benne is van a betegtájékoztatókban....első


kérdező, menj el egy std centrumba, ott vesznek kenetet és csinálnak tenyésztést és a gyógyszerválasztás kicsit pontosabb lesz...mindenesetre piszkosul balszerencsés vagy, hogy még allergiás is vagy, viszont a kérdés, hogy mire vagy allergiás, magára a gumira, vagy a rákent síkosítókra, ezt is ki kéne deríteni, mivel, ha a síkosítóra, akkor tudtok olyat választani, ami jó lehet ill. esetleg pesszáriumot is használhattok...

2010. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit ajánlotok milyen vizsgálatokba kellene belekezdenem? Én elsőre a terheléses cukormérésre gondoltam mert édesanyám és a családban több rokon is cukorbeteg,ha jól tudom ez felboríthatja. Meg gondolom kenet levétel és vérkép.
2010. aug. 1. 12:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet a fogamzásgálótól. A legtöbbnek a betegtájékoztatójában benne is van, hogy okozhat ilyesmit. Vmi más módszert kellene keresnetek. Bár ha az óvszerre allergiás vagy, nem tudom mi lenne biztonságos:/
2010. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bár a nuvaring is hormonális,jóval kevesebbet bocsát ki ezért én most abban reménykedem :S
2010. aug. 1. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is rendszeresen előjött a hüvelygomba a tabletta mellett. Miután abbahagytam még talán egyszer előjött, aztán hirtelen megszünt. Szerintem ahogy abbahagytam helyrejött a ph-m szép lassan és már nem jön elő. Én is kaptam olyan kúpokat amik erre jók, de nálam azok nem értek semmit, csak a fog.gátló abbahagyása. EGyébként a gynoxin hüvelykrémet ajánlom, ha esetleg szükség lenne rá, mert nálam nagyon bevált (vény nélkül kapható).
2010. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és az utolsó hozzászólótól megkérdezhetem,hogy végül a tabi helyett milyen fogamzásgátló módszert választottál/választottatok?

(az előzőekre reagálva pedig holnap reggel megyek std vizsgálat,ha sikerül bejutnom mert akut panaszom van. csináltatok egy teljes labor és terheléses vércukor vizsgálatot is,remélem ezek után már okosabb leszek. aztán igyekszem eljutni a nőgyógyászhoz akivel le lehetne fixálni a továbbiakat. igazából az az egy dolog zavar,hogy az orvosok mindent felírnak mindenféle vizsgálat és esetleges mellékhatások megelőzése nélkül és sokan úgy járnak mint én,hogy mindent maguknak kelljen elintézni azért hogy végre lássák mi volt a gond. köszi a válaszokat.)

2010. aug. 2. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a gumihoz nem tudtunk visszaszokni, nagyon mű dolog volt azután hogy annyi ideig nélküle csináltuk. Így jelenleg a megszakítással szeretkezünk, ami tudom hogy nem a legbiztonságosabb, ezért neked sem tanácsolnám, de nálunk már hosszú ideje bevált. Sajnos ez az egy módszer van, ami mellett a szex is élvezetes és az egészségem sem megy rá. Remélem később sem csúszik be baki.
2010. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!