Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet buta kérdés, de mennyire...

Lehet buta kérdés, de mennyire fontos, illetve kell-e az intim törlőkendő használata?

Figyelt kérdés
Nekem többször hugyhólyag gyulladásom van, ami a fertőzéseknek tudható be. Ezt orvos is megállapította, és tudom magamról, hogy nagyon figyelek, ne üljek hidegre, ne legyen kint derekam, de nyáron talán szabad 35 °C fokban... kaptam egy erős gyógyszert (antibiotikum volt) ez fertőzések ellen védett meg, addig amíg szedtem. Eltelt 2 hét, és megint rossz érzés pisilni. Azt hallottam, ha figyelmet fordítok a tisztálkodásra (nem elég zuhanyozni, és popsit törölni), tehát törlőkendő, akár más használata is ajánlott, és megelőzhetem ezzel a bajt. A kérdésem, hogy ez igaz-e? és tényleg megelőzhető ilyen tisztálkodással a fertőzés? gondolom igen, de hogy ez ellegendő is, vagy mindenképp gyógyszerre hagyatkozzak? a gyógyszer szedése alatt (7 napig) az élettől is elment a kedvem, nem bírtam megmozdulni sem, annyira lehangolt, és egésznap fáradt voltam.. kicsit mosott szar érzésem volt...
2010. aug. 1. 17:54
 1/8 anonim válasza:

Gyógyszert egyébként sem szedhetsz állandóan, főleg nem antibiotikumot.


Az intim törlőkendő akár segíthet is, nagyon hasznos eszköz, próba-szerencse.


Esetleg valamilyen homeopátiás immunerősítőt is érdemes lenne kipróbálni, ill. szedj extra adag vitamint.

2010. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az antibiotikummal (főleg hosszú szedés után) az a baj, hogy felborul tőle a háztartás. simán kiválthat gombás fertőzést is. ezért, ha szedsz ilyen bogyót, célszerű hüvelyflóra-karbantartó kúpot is szedni, mert könnyen beindul egy ördögi kör: hol bakteriális, hol gombás fertőzés alakul ki (vannak erre érzékeny emberek).

a túltisztálkodás sem jó, mert az egészséges flórát is lemosod magadról. az intim törlőkendő szerintem leginkább nagyvécézés utánra való (ha mindenképpen akarod használni).

2010. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én akkor használok, amikor menzeszelek, vagy fesztiválra, kirándulni megyek. intim mosakodót használok. szerintem fölösleges az állandó használata a kendőnek, ha jól működik a szervezeted, ne borítsd fel a pHt, ne vedd át a feladatát a nemi szervednek, a későbbiekben nagyon érzékeny, mindenre betegségre fogékony lehetsz.
2010. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Használhatsz, ártani biztosan nem fogsz vele. Javaslom, hogy mivel mindig újra fertőződsz, használj ülőkepapírt WC használatkor otthon is. Éppen WC papírral is kirakhatod az ülőkét, az sem rossz. Idegen helyre pedig ha menned kell, készülj, vigyél papírt és rakd körbe az ülőkét. Ez nem csak azért kell, hogy ne fertőződj meg az ülőkétől, hanem azért is, hogy le tudj ülni pisilésnél. Ez fontos, mert ha csak fölötte vagy és nem ülsz le, akkor megrekedhet a vizelet és az elszaporodó baktériumok a hólyagban gyulladást okoznak. Tehát mindig ülve pisilj. Na és mindig teljesen pisild ki magad, ne siess. Nagy WC után pedig ha teheted, mosakodj le. A sok antibiotikum miatt pedig érdemes lenne probiotikumot szedned, mert az antibiotikumok, nem csak a rossz baktériumokat irtják ki,hanem a védekezést segítőket is. Remélem írtam olyat is, amit még nem hallottál és tudtam segíteni. Nekem ezt terhesség alatt mondta az orvosom, mert mindig összeszedtem valamit. Azóta nem volt problémám.
2010. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm :)

most szedtem először ilyen gyógyszert, de figyelmezetettek, hogy érzékenyebb leszek utána... hát az is lettem. Igazából nem tudom mi lenne a megoldás, mert mindig visszatérő. Mindennap, minden pisilés rossz érzés. Volt olyan érzésem is, mintha be lenne dagadva pisilés után. Ezt a gyógyszer elmulasztotta, de megint újra- és újra visszatért. Már fél éve szenvedek ezzel, és valami alternatíva érdekelne. Valami tea?

megpróbálok utána nézni googleba hátha van valami

2010. aug. 1. 18:18
 6/8 A kérdező kommentje:
antibiotikum szedése alatt normaflore-t ittam, az nem tudom mennyire segít ellensúlyozni
2010. aug. 1. 18:21
 7/8 A kérdező kommentje:

nem tudom elképzelni, hogy egy wc-re üléstől ilyen beteg legyek... :(

eddig nem kaptam el semmit, pedig ráültem itthon papír nélkül a wc-re máshol raktam le wc papírt, de itthon sosem. Elég ijesztő, hogy ennyi elég. Ezentúl jobban figyelek erre, köszönöm a jó tanácsokat :) sokat segítetettek:)

2010. aug. 1. 18:22
 8/8 anonim válasza:
Szia! Ha még aktuális a dolog, próbáld ki az ellen probiotikus intim krémet én is azt használom és azóta (lekopogva) semmi problémám nincs
2015. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!