Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire egészséges menstru...

Ez mennyire egészséges menstruációnak számít? Illetve jó lenne egy-két tipp és tanács a nőktől ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

12 éves koromban jött meg először, most 16 vagyok, 4 éve menstruálok. Az első menstruációmra emlékszem, nagyon erős volt, 9 napig tartott. Utána mindig 7 napos volt, egyszer volt olyan, hogy csak 3,5 napig tartott, de akkor sokat stresszeltem és az azért volt. Sose volt rendszeres, sose tudom mikor jön meg, már vagy 2 éve nem is írom, mikor jön meg, mert felesleges. 2,5 évig úgy jött meg, hogy rögtön, mar az első napon erős volt a vérzés. De most másfél éve vannak elviselhetetlen tüneteim és rendesen már rühellem emiatt, hogy nő vagyok, és kihat pszichésen rám. Másfél éve van az, hogy ugyanúgy 7 napig van meg, de nem az első napon a legerősebb, hanem a másodikon. Az első nap ilyen barnázás van, alig jön valami, majd beindul a második napon. Olyan szinten erős görcseim szoktak lenni, hogy hányok vagy szédülök, és emiatt nem tudok ott lenni az iskolában, többször volt olyan, hogy haza kellett jönnöm, mert már nem bírtam tovább a fájdalmat, de alig bírtam hazajönni, mert olyan szinten szédültem. Ilyenkor aludni sem tudok. Ez az első napon szokott lenni, amikor barnázás van, és arról is olvastam, hogy az sem egészséges, hogy barnázok, mert az azt jelenti, hogy nem tisztul ki a méhem rendesen. És az se normális, hogy 7 napig menstruálok, mert a normális menstruáció 3-5 napig tart.


Ezzel érdemes lenne elmenni orvoshoz? Mit írna fel rá? Fogamzásgátlót? De félek, hogy attól meg még szőrösebb leszek, mert vannak olyan helyek alapból is, amiken nem kellene szőrösnek lennem. És ha fog.gátlót szedek, akkor mégjobban fogok szőrösödni.


Mit tegyek? Akinek volt már ilyenje az mit csinált? Hogy jött ki belőle? Légy szíves ne trollkodjátok szét a kérdést, meg ne írjatok olyanokat, hogy ez normális, meg hogy MAJD elmúlik.



2020. jún. 26. 10:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes.
Nem kell.
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el orvoshoz, hogy kizárhassa, van-e egyéb problémád, vagy csak egyszerűen ezt dobta az élet. Van ilyen sajnos.

Nekem a koromból kifolyólag már nincs menzeszem, de amíg volt, mindig 20-21 napra jött meg és 6-7 napig tartott, ráadásul rendkívül erős volt. Mentem vele többször dokihoz, de mindegyik azt mondta, ilyen a genetikám. Folyton vérszegény voltam, nálad is lehet ez majd gond. Szóval jobb ezt kivizsgáltatni, hidd el.

A fogamzásgátló segít beállítani, nekem is ezt ajánlották, szedtem is egy darabig, de annak meg más nagyon káros mellékhatásai voltak rám nézve, így elhagytam.

2020. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el nyugodtan orvoshoz, ha van pénzed rá, akkor magánorvoshoz. Nem gondolnám hogy bajod van, mert lehet, hogy még nem állt be a ciklusod. A fogamzásgátlótól pedig ne félj, mert már nagyon jó összetételűek vannak, utána is olvashatsz, és a doktortól is kapsz tanácsot. Amúgy is aktuális lesz, ha nemi életed lesz, mert egy nem kívánt terhességnél rosszabbat nem tudok elképzelni. Persze ha nagyon nem szeretnéd szedni, nyilván nem akarlak rábeszélni.
2020. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fogamzàsgàtlót ad majd a doki, ha amúgy minden oké. Sokkal könnyebb lesz úgy
2020. jún. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!