Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlótól milyen...

A fogamzásgátlótól milyen javulás várható? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
16 vagyok, fogamzásgátlót kell szedjek erős vérzésre és erős görcsre, meg voltak egyéb tünetek (szédülés, hányás, combfájdalom). Ez tinédzserkori valami miatt van. Fog majd javítani rajta a fogamzásgátló? Mennyire? Tapasztalatok?

2020. jún. 27. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez a lehetö legrosszabb dolog, amit tehetsz! Ezzel a saját hormonrendszeredet teljesen leállítod, nem tud beállni a szükséges egyensúly.

Amíg szeded, addig lehet, hogy a tüneteid javulnak, de csak azért, mert a gyógyszerben lévö hormonok müködtetnek, a saját hormonháztartásod meg megszünik töle.

Ennek igen komoly következményei lehetnek, ami egész életedre hatással lesz.

Szerintem sürgösen keress fel másik, normális szakembert, mielött teljesen tönkreteszed magad.

2020. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Kérlek ne szedj fogamzásgátlót, a legtöbb nőnek teljesen felborítja a szervezetét és évek kellenek, hogy helyrejöjjenek.


Egyetértek 1-essel, menj el egy másik orvoshoz és harcold ki, hogy vizsgáljanak ki alaposan, mert az ennyire extrém menstruációs fájdalom komolyabb betegség tünete is lehet, pl endometriozis. A fogamzásgátlóval csak a tünetet feded el, de lehet súlyosbítasz egy alapproblémát vele.

2020. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor mégis mi a rákot csináljak? Már nem bírom, hogy,fáj a hasam. Engem nem érdekel, hogy hogyan, vagy hogy milyen egészségtelen módon, de szüntessék meg a tüneteket! Elegem van már, hogy ezt ne szedjek, azt ne szedjek, amikor megpusztulok a fájdalomtól meg a nem evéstől, mert ilyenkor enni se bírok. Dől belőlem a vér, így minden szünetbe budira kell menjek. Unom. Akkor mégis mi a rákot csináljak? Nincs semmi bajom, voltam endokrinológusnál, azt mondta, hogy valamilyen hormonproblémám van.
2020. jún. 27. 08:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlótól sokkal kevesebb lesz a vér mennyisége, másabb lesz a színe esetleg állaga, nem lesznek olyan görcseid.

Viszont! Ezzel csak elfeded a problémát, és lehet még nagyobb kárt teszel. Életed végéig nem szedhetet a gyógyszert szóval miután abbahagytad vissza térnek ezek a problémák. Szánj inkább arra időt hogy elmész egy magánorvoshoz aki rendesen megvizsgál és az okot megtalálja.

Nekem nincs jó tapasztalatom a fogamzásgátlóval és az ismerőseimnek sem.

Nekem fél év után teljesen tönkre tette a bélflórám, állandóan hányingerem volt, hánytam, fájt a gyomrom, ment a hasam, fájt a fejem. Másik ismerősömnek hangulat ingadozásai lettek és állandó hüvelyfertőzései.

2020. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az endokrinológus azt mondta valamilyen hormonproboblémám van.


Mégis milyen hormonproblémád van?? Diagnózis?

2020. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Posztoló, fiatal vagy még, remélem segítséget tudsz kérni anyukádtól, menjetek el egy rendes nőgyógyászhoz első körben, hogy meg tudjon vizsgálni. Ha hormonprobléma van, úgyis továbbutal a megfelelő vizsgálatokra. A nőgyógyász pedig tud felírni olyan fájdalomcsillapítót, ami segít a legnagyobb görcsökön is (menzeszre sokan írják fel az apranaxot, az tényleg erős fájdalomcsillapító)
2020. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Más is szenved a menstruációja miatt, mégsem eszi a fogamzásgátlót levélszámra évek óta.
2020. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem a problémádat, hiszen ennyi idősen én is minden szünetbe jártam cserélni, és többször elájultam. Viszont ez a probléma elfojtása, nem pedig a megoldása.

A fogamzásgátlóval a valódi menstruációd teljesen megszünik, megvonásos vérzéseid lesznek, belekutyul a még éppen kialakuló ciklusodba.

Én évekig szedtem gyógyszert és hüvelygyűrűt is. Ebből ha már hormonális, a gyűrűt sokkal jobban ajánlom, mint a gyógyszert.

Mindegyiktől kevésbé fájt a hasam, és sokkal enyhébb lett a vérzésem. Viszont én védekezésre használtam, nem pedig hasfájásra.


A hormonproblémát pedig nem szünteti meg a gyógyszer, tehát azt gyógyszer ide vagy oda, mindenképp megkéne oldani, hiszen a szervezeted nem műküdik megfelelően.

2020. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!