Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kivetessem a méhemet? 4 hónap...

Kivetessem a méhemet? 4 hónap vérzés. Priv. Orvos vizsgálat nélkül: teljes opé,100ezer Ft. Megyei orvos: kórház, labor, gyógyszeres kezelés. Nincs javulás-Lelet: saját kérésre, méheltávolítás. Lelkiismeret furdalás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Télen két hónapra elutazom. Kellemetlen lenne ott ilyen problémával élni, messze, orvos nélkül. Fájdalom, görcs, gyengeség....
2017. okt. 29. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem nekünk kéne eldönteni.

Ha én annyi idős lennék, hogy már tuti nem akarnék gyereket és az orvosok vizsgálatokat követően egyértelműen azt javasolnák, hogy a problémáimat ez oldaná meg, akkor kivetetném. De előbb biztos megpróbálnék az orvosokkal együtt másfajta dolgokat, amivel esetleg lehetne a problémákat kezelni, de ha nincs ilyen lehetőség, akkor kivetetném. De csak és kizárólag orvosi vizsgálatokat és orvosi rábólintást követően.

2017. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha nem akarsz már szülni, egy műtéttel örökre elvetheted a gondját.

Szépen, komplikációmentesen ki tudták szedni.

Nekem elég volt a hormonos spirál, nem menstruálok, de hónapok kellettek hozzá, hogy teljesen elmúljon a vérzés.

A műtét után 4 hétig táppénz, kímélő életmód kell. A kolléganőm volt műtéten a nyáron, elmondása szerint a libidója megmaradt:)

2017. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 50 vagyok és négy hónapja kísérletezik velem a doki különböző hormonokkal, vérzéscsillapítókkal. A spirál már fiatalabb koromban sem jött be.... csak az a gondom, hogy a doki rámtolta a döntést - mert azt írta a papíromra, hogy saját kérésre...... Hát ez nem így van. Még hány féle gyógyszer van??? Nem kellemes így dolgozni, főleg nem fehér ruha mellett - ami a szakmámhoz elengedhetetlen. Ugye értitek. A libidóm meg eddig sem érdekelt különösen :-) de köszi, hogy megemlítetted. Aranyos vagy....
2017. okt. 30. 07:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, én is mindjárt 50. Ha nekem nem használt volna a spirál, meggyőztem volna magam a műtétről. A nőiséged nem ettől függ.

Az orvos akkor írta volna a papírodra egyértelműen, hogy eltávolítása javasolt, ha daganat miatt véreznél.

Ne lelkiismeretfurdalj, nincs miért, nem vagy hibás, ilyen előfordul. Kolléganőm leülni nem tudott, illetve nylont tett a székre maga alá. Nem érdemes tovább kínlódnod ezzel, a vasszinted is le fog menni.

Minden jót, ügyi legyél!:)

2017. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 vagyok és hasonló problémával simán kivetetném, ha lehetne.


Persze, nem lehet, mert "jaj, a gyerek"... ja, jobb gyógyszereken élni, meg néha meghalni a mensikor.

2017. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm MINDENKI válaszát.... intézem a papírokat és 10-én pénteken meg lesz a műtét, kérte - ha nincs komplikáció - akkor hüvelyi úton és csak a méhemet, mert itt a helyi kórházban a doki (aki régi ismerősöm) hebrencskedve mondta, hogy kikapunk mindent - és még meg sem vizsgált. Ja, és százezer a zsebbe, oda ahová most járok - megyei kórház orvosa - maszekba, még a vizitért sem kért pénzt, persze adtam. A műtét javadalmazásáról meg még nem beszéltünk. A másiknál (ismerősnél) ki van az ajtóra írva, ha "megkérem", hogy ő végezze a műtétet, annak külön tarifája van, a fenti százas, a kismamák meg "különösen figyeljenek oda" időben szóljanak, ha a maszek vizsgálatok mellett őt akarják megkérni, hogy vezesse le a szülést -- mert annak is külön tarifája van. Észbontó, maszekba is elkér 10-15-öt alkalmanként, és akkor az állami kórházba meg még tégy a zsebébe is pénzt. Számlát 33 éve egyszer sem kaptam. Szegény kutyimat hatszor vittem állatorvoshoz, mindig kaptam számlát :-( Nem csak egy orvostól.... Na ezt még meg akartam írni. KÖSZI NEKTEK A BIZTATÁST..... Muszáj, hogy jól legyek, mert még terveim vannak......
2017. okt. 31. 03:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Az jó, ha bent hagyják a petefészkeket, ráérsz még klimaxolni.

Gondolok Rád pénteken!

2017. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a petefészkeket bent hagyják -különben 6 éven át klimax volt - depa.inj. mellett, amikor teljesen eltűnik a menzesz. Ez egy fogamzásgátló. Aztán amikor abbahagytam, két évig teljesen normális volt, 32 napra, 4 nap. Most hülyült be júniusba. Augusztusba volt két hét szünet, aztán folyamatos. Most is fél 5-kor arra keltem, hogy "tenger"..... na majd jövő péntek. Azért furcsa lesz az érzés, hogy vége lesz---mármint, hogy esély sem lesz babára. Tudom, hogy őrültségnek gondoljátok, de még nagyon fiatalnak érzem magam... a nagymamám 52 évesen szülte édesanyámat - persze nem számított rá, de ép és egészséges volt... 43-at írtak anno. Vicces, de mindig mondogattam a környezetemnek, még van időm egy másikra... Na sziasztok. Köszi mindent. Majd túl leszek rajta és a lelkem is idővel meggyógyul.
2017. nov. 1. 05:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, ha kiveteted. Ha már a családalapításon túl vagy, a méh semmire se jó, csak arra, hogy elrákosodjon (méhnyakrák, méhtestrák), vagy méhsüllyedésed legyen, vagy egyéb kellemes állapotok. Én simán kivetetem majd, ha a legkisebb indokom is adódik rá.
2018. febr. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!