Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor menstruálsz, akkor nem...

Amikor menstruálsz, akkor nem edzel vagy könnyített sorozatot csinálsz vagy hogyan csinálod?

Figyelt kérdés

Ha nemrég (pár napja) kezdtem edzeni vagy inkább mozogni és épp megjött ma, mi legyen? Hagyjam ki a tornát vagy csináljam?


Annyit már észrevettem régebben, hogy csavarásokat ilyenkor ne csináljak, mert akkor fájdalmas lesz a mensi.

De hasizom gyakorlatok mehetnek? Vagy inkább ne? Mi mehet, mi kerülendő?


Jó lenne, ha írnátok tapasztalatokat!



2020. júl. 6. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nyugodtan csinálhatod, csak ne erőltesd meg magad! Tornaórán nekünk a tesitanár mindig ezt mondja, meg hogy ne kérjünk felmentést, mert a görcsökre is jó a tesi.

Szerintem egy pár hasizom gyakorlatot csinálhatsz. Addig, amíg nem érzed, hogy már fáj.

Bár én lehet kerülném ezeket



18 l

2020. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én szoktam edzeni ugyanúgy, legfeljebb néha az első napot kihagyom, ha úgy jön ki és nem vagyok jól. De igazából szerintem úgy csináld, hogy amit úgy érzel, hogy nem esik jól azt szimplán hagyd ki ilyenkor. Ha meg nem okoz gondot, akkor csináld. A mozgás elvileg jó a menstruációs fájdalmakra.
2020. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mástól várd a választ, azt csináld, ami neked jól esik. Volt olyan osztálytársam, aki menstruáció megjövetelekor olyan rosszul volt, hogy haza kellett mennie, nemhogy tornázni, én meg simán lovagoltam is.
2020. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy éppen milyen. Ha nem fáj, és nem vérzek nagyon, akkor edzek. De ha éppen durva, akkor nem.

Nekem egyáltalán nem segít a görcsökön a mozgás, inkább sokkal rosszabb lesz tőle.

Csináld úgy, ahogy neked jól esik.

2020. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én könnyített edzést csinálok olyankor. A hasizom gyakorlatokat jobb kihagyni, mert erősödhet tőle a vérzés.
2020. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos az első két napomon többnyire nem megy az edzés. Gyenge vagyok és szédülök, ha megerőltetem magam. Legutóbb elmentem spinningre, és edzés után nem volt hajlandó lemenni a pulzusom 100 alá. Ugyanez volt akkor, amikor erősítő edzésen voltam. Szóval ha úgy érzem, hogy gyenge vagyok, akkor inkább nem edzek.
2020. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tart túl sokáig, úgyhogy én edzek rendesen. De elvileg a mensire jó a mozgás.
2020. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Mindenkinek ment a zöld!

Amúgy azt hittem, hogy nem fog írni senki, így duplán örültem, hogy ilyen sokan írtatok!!!

2020. júl. 6. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!