Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vényköteles fogamzásgátló vs....

Vényköteles fogamzásgátló vs. Premens?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a nőgyógyászommal abban egyeztünk meg, hogy először csak "gyengébb" vény nélküli fogamzásgátlót próbálok ki. Igazából még ez sem rendszerezte a vérzéseimet (még mindig 3-4-5 havonta vérzek és 23 múltam) viszont tapasztaltam pozitív hatást is, például a bőrömmel jót tett, tisztította. Minden évben elmegyek nőgyógyászhoz, teljesen kivizsgál, átnéz, de semmi rendellenességet, cisztát nem talált nállam, a vérvételek sem mutattak semmi problémát. Egyszerűen rendszertelen és ritkán jön a vérzésem, de azt mondta az orvos, hogy vannak olyan nők, akiknek ilyen ritkásan jön meg, de ez még a normális kategóriába tartozik.

Most azonban egyre jobban fontolgatom a fogamzásgátló tabletta szedésének elkezdését, ugyanis nemcsak hogy zavar a rendszertelen vérzés, de habár nem élek szexuális életet, szeretnék tisztább bőrt.

Kérdés: melyik tisztítja jobban a bőrt: egy vényköteles fogamzásgátló, vagy a Premens? (Lehetőleg olyan írjon, aki mind a kettőt próbálta!) Másrészt tudom, hogy sajnos minden gyógyszernek van mellékhatása, de mégis mik a leggyakoribbak, amiket orvos által felírt fogamzásgátló szedése alatt tapasztaltatok? 2 évvel ezelőtt ugyanis nagyon elhíztam antipszichotikumoktól, most azt visszafogytam hála Istennek, de nem szeretnék ismételten meghízni ilyen fogamzásgátlóktól, nem hiányzik ismét az a tortúra. Ha tudtok olyanokat írni, amik beváltak nektek, de mégsem híztatok tőle, légyszi tegyétek meg! Plusz a fogamzásgátló szedése alatt végig 0 (vagy akörüli) volt a libidótok, vagy csak a gyógyszer szedésének az elején és később visszatért?



2020. júl. 8. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

" vény nélküli fogamzásgátlót próbálok ki"


Vénynélküli fogamzágátló tabletta nem létezik. Helyi alkalmazású igen, de az hormonmentes, semmi hatással nincs a ciklusodra és bőrödre.

A Premens meg nem fogamzásgátló.

2020. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászodat cseréld le, mert egyáltalán nem normális, 4-5 havonta menstruálni. Neked endokrinológus, akár olyan aki nőgyógyász is egyben kellene, aki a hormonháztartásodat vizsgálja. A vény nélküli fogamzásgátlóra, meg Premensre szavak sincsenek.
2020. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hogyhogy "szavak sincsenek"? Ezt a minőségére érted?
2020. júl. 8. 15:49
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de a 2-essel értek egyet. Feltehetőleg hormonális problémáid vannak, amiket egy nőgyógyász nem feltétlenül lát egyben, ezért nőgyógyász-endokrinológus vagy endodoki kell neked. IR,PCOS nem nőgyógyászati betegség, de a petefészekben rengeteg zavart okoz, és akkor a pajzsmirigyről szó sem esett. Premensről nincs tapasztalatom, barátcserjét tartalmaz,vigyázni kell, mert valakinek el is tolhatja a ciklusát. Ha megteheted keress egy normál endodokit, mert a fogamzásgátló segít elfedni a tüneteket, de ha babát szeretnél idővel, akkor nem lesz egyszerű a hormonháztartásod rendbe tenni.
2020. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Keress már rá a premensre hogy mi az mert ahogy látom fogalmad sincs. Fent van a neten a tájékoztatója. Mi az a vény nélküli fogamzasgátló? Meg mi az, hogy enyhébb? Egy fogamzasgátló vagy véd vagy nem véd a teherbeesestől. Olyan nincs, hogy gyengébb! Veny nélkül meg ahogy a többiek is írták csak gumióvszert meg spermicid cuccokat lehet venni a patikában. Egyik sem tartalmaz hormont. A spermicid cuccok valóban "gyengébbek" mert kb 60% védelmet adnak a tabletta 99%val szemben. De ha nem élt nemi életet minek mindez? A bőrproblémakkal bőrgyógyászhoz szokás menni nem fogamzasgátlót szedni. Ne haragudj de 23 évesen azért illik alapból tájekozott lenni fogamzasgátlás terén. Van interneted google a barátod! Olvasshass már a témában! Vényköteles fogamzasgátló pedig nem hízlal már nem a 70es években élünk. Honnan veszed ezt egyáltalán? Ha fogyni akarsz akkor sportolj és kerül a cukrot és csökkemtsd a zsír fogyasztást. A nőgyógyászati problémáidra meg keress egy masik nőgyógyászt. Nem normális hogy 4-5 havonta jön meg!
2020. júl. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem speciell nem 1 barátnőm volt, akik meghíztak fogamzásgátlótól, de mindegy. A bőrproblémákat azért említettem, mert az egyik barátnőm aknés volt és a fogamzásgátló teljesen rendberakta a bőrét. Volt egy fiú osztálytársam is, akinek az orvosa fogamzásgátlót írt neki az aknéjára (!!).

A nőgyógyászom nagyon profi, országosan elismert és az egyik legjobb, akit választhattam, ő egy név. Nem hiszem, hogy a gyíkhusok szakértelme nagyobb lenne a tekintetben, hogy még normális-e, ha ritkán jön a havi vérzésem. Én megbízok benne és tényleg már elég régóta van a szakmában.

Mellesleg még írhatnátok arra a kérdésemre is választ, hogy melyek a leggyakoribb mellékhatások, melyeket fogamzásgátlók szedése alatt tapasztaltatok, illetve, hogy a libidótok végig alacsony volt a tabletta szedése alatt!

Köszönöm

2020. júl. 13. 11:17
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szuper nőgyógyasz lehet ha szerinte a premens egy fogamzasgatló. Azt nem értem ha ennyire bízol benne akkor miert ide teszed fel a kerdesedet miert nem őt kérdezed. Fiúnak fogamzasgatlót írtak. Ez valami nepmese lehet. Maximum doxiciklint ami antibiotikum. Egy férfi nemi működése eléggé más mint a nőké. Persze fiatal fiú hormonális fogamzasgatlot kap jól vagy még a melle is elkezdhet tőle nőni. Ekkora marhaságokat nem tudom honnan veszel. Félelmetes.

Nekem semmilyen megatív mellekhatast nem okozott a fogamzásgatló. Fogytam 4 kilót és mensesem 4 napra csökkent ennyi. A libidó miért érdekel azt mondtad nincs nemi életed.

2020. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tényleg szuper nőgyógyász és azért írtam ki a kérdést, mert nem járok olyan sűrűn hozzá, hogy minden időközben felmerülő kérdésemre válaszolni tudjon sajnos. Ezért írtam ki ide ezt a kérdést...

Nem, nem népmese. Ez egy megtörtént eset, aknéja volt a srácnak és felírt neki az orvos egy fogamzásgátlót. Nem marhaság. Megtörtént. Nem tudom, mi a neve annak a gyógyszernek, amit szedett, de nem is érdekel. Nem azért vagyok itt, hogy vitatkozzak. Én tudom az én életemben, hogy mi igaz és mi nem, mi az, ami megtörtént és mi nem. Ennyi.

A libidó azért érdekel, mert habár nem élek nemi életet, maszturbálni szoktam. És egyébként szerintem hozzátartozik egy ember általános jó közérzetéhez, hogyha van libidója.

Mellesleg olyat is hallottam barátnőmtől, hogy egyik ismerőse szedett fogamzásgátlót, és a szedése alatt rengeteg cisztája alakult ki a méhén és környékén is, majd miután abbahagyta a szedését, nem alakult ki több. Szóval most nagyon fontolgatom, hogy soha ne szedjem be, nem akarok ilyen mellékhatásokat az életembe.

2020. júl. 14. 20:32
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
A "gyengébb vénynélküli fogamzásgátló" kifejezésed alapján, nem tekinthető hitelesnek a srác aknéjének a kezelése :)
2020. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ez legyen a te dolgod, hogy neked mi a hiteles:)

Én tudom mi történt, nem kell meghazudtolni ;)

2020. júl. 14. 23:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!