Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítséget kérnék aki járt...

Segítséget kérnék aki járt már esetleg hasonló helyzetben!? (Visszatérő felfázás, bakteriális fertőzés)

Figyelt kérdés
Szóval sikeresen felfáztam emellé még egy bakteriális fertőzést is elkaptam. Természetesen elmentem nőgyógyászhoz, megvizsgált majd írt fel antibiotikumot. Helyre jöttem, majd később visszaestem. Elmentem megint orvoshoz azt mondta ír fel több receptet ha legközelebb ilyen lesz csak ki kell váltani nem kell visszajönni. Ezután helyre jöttem, viszont most megint visszaestem. Nagyon nem értem miért, figyelek a higiéniára a párom is figyel erre. Rendesen szedem a fogamzásgátlót, mondjuk nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat. Persze ha nem múlik el akkor visszamegyek csak elég sok pénz, de első az egészség. Nagyon kellemetlen ez az egész, remélem valami jó választ vagy tippet tud írni valaki.

2020. júl. 15. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én ülő fürdőt szoktam venni. Pl cickafark, fehér fagyöngy minden, ami jó a nőnek odalentre. És mellé iszok vagy tőzegáfonyát szoktam szedni. Esetleg D vitamint is szedhetsz az is segít.

Remélem tudtam segíteni. Jobbulast!!

2020. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt, amit a köznyelv felfázásnak nevez, az egy húgyúti fertőzés, amit jellemzően baktérium okoz. Leginkább különböző bélbaktériumok, főként e. Coli.

Megelőzésre: sok folyadék, szex előtt alapos mosakodás, szex után azonnal pisi, akkor is, ha nem érzed, hogy kell. Szedje kúraszerűen tőzegáfonyát. Ha az sem használ, akkor írass fel Uro-vaxomot.


Egyébként ez nem a nőgyógyászra tartozik, hanem alkalmanként előforduló esetben a háziorvosra, visszatért esetben meg urológusra.

2020. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mivel én is gyakran felfáztam, ezért a saját tapasztalataim tudom megosztani veled.

Én tőzegáfonyát szoktam szedni kúraszerűen, nyaranta figyelek hogy úszás után soha ne maradjak sokáig vizesen, azonnal átöltözöm szárazba.

Még nyáron is figyelek, hogy mezítláb ne mászkáljak, és ne fázzon a lábam, mert akkor nálam szinte rögtön előjön a felfázás.

Illetve nyilván immunerősítés, torna (vérkeringés fokozás miatt nagyon jó, ha rendszeresen mozogsz) , intim torna illetve női jóga kifejezetten alhasi vérbőséget okozva még jobb.

Ha áthűltél akkor amint lehetőséged van, meleg fürdő, meleg pakolás a pocakra, alhasra.

Én személy szerint pl. ha sokat ülök egy helyben, legyen akármilyen meleg a lakásban, átfagy a lábam , így olyankor forró lábfürdő és kis talpmasszázs utána . (szintén keringés miatt).

Aztán a szexuális élet: óvszer amennyiben lehetséges, ha nem óvszer , akkor minden alkalommal párodat elküldeni lezuhanyozni az együttlét előtt, soha ne engedd , hogy hozzád érjen mielőtt kezet mosott!!.

Tudom, tudom lehet, hogy eleinte megöli az intimitást, meg spontaneitást, de hidd el nekem, ha megint fertőzést kapsz, akkor hiába az őrült spontán szenvedélyes szeretkezés ha utána megint minden bajod lesz...

Illetve hát igen, cickafarktea, sós ülőfürdő, rengeteg folyadék stb stb...

Illetve ha nagyon nagyon makacs lenne a dolog, akkor olvastam valami D-mannóz cukorról amit ilyen esetben még be szoktak vetni, bár én azt személy szerint nem használtam.

Illetve még egy dolog, bár nyilván nem mindenki hisz benne, de nálam pl. sokszor igaznak bizonyult, a lelki eredet.

https://www.youtube.com/watch?v=9E9wEbzIMyk

Jobbulást...:)

2020. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a szeretkezés után rögtön mosdót kihagytam, az nagyon nagyon fontos..jó írta a 2-es...:)
2020. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve ha nem ismernéd, akkor nekem pl a házidoki monurál granulátumot szokott felírni, és az tényleg nagyon jó.
2020. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kéne vizelettenyesztes, hogy ne vakon kezeljenek a bakteriumra ami a felfazast okozza. Ha megvolt a tenyésztés és a célzott kezelés és utána is visszajonne, az Urzinolt is meg lehet próbálni. Viszont ha gyakran van bakterialis huvelyfertozesed felfazasos tunettel, akkor en egy STD szűrést is nezetnek
2020. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a tőzegáfonyát kipróbáltam hatott is. Egyelőre nem fáj úgy semmi, viszont ahogy pisiltem láttam benne egy csepp vért. De másnapra nem volt ilyen.
2020. júl. 17. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!