Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hany eves korban jon meg? Ugy...

Hany eves korban jon meg? Ugy altalaban.

Figyelt kérdés
egy kicsit ideges vagyok mert az osztalybol eleg sok lanynak meg jott mar....max hany eves koban jon meg???
2010. aug. 3. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát változó, valakinek már 12, de 13 is lehet. Hány éves vagy? Pl. Nekem 13 évesen jött meg, most 16 vagyok. :D Változó.De 14 évesen ha nincs betegséged általába megvan.
2010. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16 éves korodig bármikor megjöhet. Viszont ha már elmúltál 16, jobb ha orvost látogatsz. Egyébként nem értem az ilyen lányokat... Mért jó ha várod? :S Nagy csalódás lesz, mikor megjön... Hidd el, nagyon rossz! El kell viselni a görcsöket, a derékfájást... Sőt, még azon is izgulni kell pl. suliban, hogy ugyan mikor ázol át... Vagy a betétcsere miatt. Tehát szerintem nem jó... Én 11,5 éves voltam mikor megjött. Nagyon rossz volt, nekem jött meg elsőre a lányok közül. Én sosem vártam hogy megjöjjön, mindig arra gondoltam hogy "jajj, remélem legalább 14 éves koromig nem kell vele szenvednem"... És hidd el, nem valami jó úgy matek dolgozatot írni úgy, hogy alig tudsz ülni a széken, mert fáj a derekad... Tapasztalat. Egyébként írás alapján olyan 10-11 max. 12 évesnek nézlek. Egyébként mennyi vagy?
2010. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

12-13 általában.

De ne izguljál már, meg fog jönni...

2010. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a 2. válaszoló saját tapasztalatot ír le.

Nekem pl. semmi görcsöm nincs. Nagyon ritka eset, hogy fáj elötte a fejem, de kb ennyi. (le is kopogom)

Amúgy én 13,5 éves voltam, mikor megjött.

2010. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem 13 éves koromban jött meg,de nem mertem elmondani anyukámnak,mert olyan érzésem volt,mintha meghalnék:D

Menekültem előle,mert kérdezte,hogy miért járok olyan sűrűn wc-re,mert majdnem 10 percenként jártam,és vagy fél órát bent ültem:D

Váratlanul ért,csak másnap mondtam el neki.

De az egyik volt oszt.társamnak 8 éves korában jött meg:O

Az milyen rossz lehetett.2-dikban megjött neki.

De nyugi,te sem vagy elkésve!;)

"Ami késik,az nem múlik!"

Egyszer úgyis "NAGYLÁNY" leszel!!!;)

2010. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, saját tapasztalat. De sokak bajlódnak vele. Például most már minden lánynak megvan az osztályban a menzesz, összes szenved a görcsöktől a ciklus elején. Szóval nem sokan vannak szerintem, akiknek egyáltalán nincs semmi baj még vele...


2. válaszoló voltam.

2010. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg (majdnem 12 voltam). De amúgy 16 éves korig kell, hogy megjöjjön (bár egyes orvosok 17-18 éves kort mondanak), utána nőgyógyász.
2010. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy ki mikor menstruál! A menstruáció megjöhet 9 éves korban is és akár 16 évesen is! Te attól még ugyanolyan értékes ember vagy, ha Neked később jön meg. Semmivel sem vagy kevésbé jó!!!
2010. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Meg fog jönni ne izgulj,de jó lenne tudni, hány éves vagy. Szerintem se várd túlságosan mert nem kellemes hidd el, örülj neki ha csak később jön meg nem mondjuk 12 évesen. Én 13 voltam amikor megjött és csak nagyon enyhén szokott előtte fájni a hasam nem görcsöl egyeltalán(egyelőre)
2010. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha 16-17 éves korodig nem jön meg, akkor érdemes orvoshoz fordulni, előtte ne aggódj.


Amúgy: Miért várja mindenki? Talán azért, mert ez annak a jele, hogy normálisan működik a szervezetük, termékenyek, képesek lesznek majd életet adni egy gyermeknek.


Nem tudom miért hisztiznek itt csomóan a menzesz miatt.

Nekem évente kb. kétszer van, de akkor úgy érzem kb kiszakad a méhem a helyéről. De inkább elviselném ezt minden hónapban, de legalább egészséges lennék. Mert így csak arra tudok gondolni, hogy mi van, ha sosem lehet gyerekem?

Inkább örüljetek basszus, hogy normálisan működtök!!!

2010. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!