Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Háziorvos is beutalhat vérvéte...

Háziorvos is beutalhat vérvételre, ha nőgyógyászi okból kellene?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy ma irattam fel (életemben először) fogamzásgátló tablettát a nőgyógyászomnál. Már kaptam is receptet, de utána olvasgattam, és látom, hogy ilyenkor vérvételre is be kellett volna utalnia, de nem kaptam tőle beutalót. Az lenne a kérdésem, ha holnap elmegyek a háziorvosomhoz, ő is beutalhat ilyen esetben, vagy a nőgyógyászhoz kell visszamennem? Bocsi, ha hülye kérdés
2020. júl. 21. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Beutalhat, sőt ő maga is leveheti a vért, és elküldi vizsgálatra.


Az én kérdésem viszont az, ha nőgyógyász egészségesnek talált és nem tartotta szükségesnek a vérvételt, akkor te mért erőlteted?

2020. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételre azért szoktak küldeni, hogy megnézzék van-e hajlamod trombozisra. Engem nem küldött el a doki mert családban fiatal korban nem fordult elo trombozis, de nem egy lányt ismerek akinek ennek ellenére trombozisa lett, amit meg lehetett volna előzni ha mar gyógyszer előtt meg van a verkep és nem csak mikor kórházba kerülnek....
2020. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Erre az a "helyes" válasz, hogy keress másik alaposabb nőgyógyászt. Az, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját, azért küld el vérvételre, mert szeretne biztosra menni, hogy biztonsággal szedheted a fogamzásgátlót, amit felírt.
2020. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Allami rendelesen is illett volna, de ha maganrendelesen nem utalt be, en keresnek masik nogyogyaszt.
2020. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!