Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi lehet a gond?...

Szerintetek mi lehet a gond? Nagyon súlyos?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete meg van duzzadva a jobb oldalon a lágyéki nyirokcsomóim.Ebben a hónapban a menzeszem is késett 2 hetet,aztán rendesen meg volt,vasárnap múlt el.A duzzanat már jóval kisebb,és csak 1 kemény csomó van,ami általában reggel egész pici,estére lesz egy kicsit nagyobb,de akkoris kicsi.Múlthéten még több volt,és nagyobbak is.Legutóbbi júniusi menstruációmnál is meg voltak duzzadva a nyirokcsomók,aztán mire vége lett a vérzésnek elmúltak.Szerintetek mitől lehet ez?Orvoshoz csak jövőhéten tudok menni,mert nyaralni megyek holnap.

16/L


2010. aug. 3. 14:11
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem,hogy 4 éve mentsruálok,és az utóbbi egy,másfél évben volt folyásom,barnás-sárgás színű,és büdös,ami kb.2 hetenként meg volt,aztán elmúlt,és ez így ment.Az utóbbi 2 hónapban már nem igazán volt ilyen,csak fehéres folyásom volt,ma és tegnap is csak fehér volt,de kellemetlen szagú.Egyébként anya tanácsára nem mentem el dokihoz,meg én se akartam elmenni,de tudom,hogy nagyon nagy hülyeséget csináltam:(

Szerintetek nagyon komoly bajom van?Mire számítsak?Milyen orvoshoz menjek?

Oltásokat nem kérek.

2010. aug. 3. 14:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem oltást kapsz, hanem a tényeket. Nem hiszem, hogy anyukád tartott vissza az orvostól, vagy ha igen, nem normális, üzenem neki, hogy még néhány ilyen zseniális húzás, és lemondhat az unokáról, mert meddő leszel.

A sárga, zöld, fehér folyás baktériumfertőzésre utal, ami kezelendő, mert magától nem múlik el, ellenben gyulladást okoz. Ha a gyulladás rámegy a petefészkedre és/vagy a méhedre, véglegesen meddővé válhatsz. Futkozhatsz majd egyik orvostól a másikig felnőtt korodban, és fájdalmas kezelések és műtétek után is gyerekért fogsz imádkozni, holott ha időben elmész dokihoz, pár napos hüvelykúp-kezeléssel megoldható a probléma.

Az, hogy megduzzadt a nyirokcsomó, annak a jele, hogy gyulladás van a szervezetedben, és mivel a lágyéki nyirokcsomóról van szó, sejthető, hogy az alsó részben van a gyulladás. Gondolom, a baktériumfertőzés okozza. 3 hetes duzzadás elég aggasztó, mit nem mondjak.

Ha van egy kis eszed, most azonnal keresel egy orvost, mielőtt még nagyobb baj lesz. Ez nem vicc, és nem várhat addig, amíg kinyaralod magad.

Csókoltatom a kedves mamát, annyi esze sincs, mint egy 12 éves lánynak.

2010. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez tényleg nagyon súlyos mihamarabb menj orvoshoz :s sajnállak h nem mentél előb orvoshoz remélem nem leszel meddő
2010. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezekkel én is nagyából tisztában voltam,de köszönöm.Sajnos csak jövő héten tudok elmenni,nem lehet elhalasztani a nyaralást,ráadásul anya semmit nem tud arról,hogy ennyire súlyos lenne a helyzet.

Ha elmegyek háziorvoshoz,ő hova fog küldeni?Mire számítsak?Hogyan fognak meggyógyítani?Segítsetek,kérlek:(

2010. aug. 3. 19:50
 5/5 anonim válasza:

Mi hogy segítsünk neked mondjad már emg ?!

te elmész nyraalgatni, de itt sajnáltatod magad, ahelyet, hogy a nyaralást elhalasztod mjuk egy nappal, és elmész dokihoz.és majd ha semi komoly, vagy megtudtad elmész nyaralni.fúúdenehéz.Ne itt siránkozz.

2010. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!