Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlyos kaki gond! Segítség?

Súlyos kaki gond! Segítség?

Figyelt kérdés
Előzmények: május 1én 21 hós kisfiam 3 napos szorulás után, akkorát kakilt,h kicsit megrepedt a feneke 8 óra írányába...vagyis ez szabad szemmel nem látható, az orvos mondta nekünk. Kapott enyhe, természetes alapú hashajtót, széklethigitót. 3 napra rá kakilt is 4 szer...azt hittem,h ezzel megtörik a jég. De azóta sem kakilt, sőt! A kínok kínját állja ki,mert visszatartja....annyira fél a kakilástól. Amit eddig kipróbáltunk: rostos üdítő, langyos víz, ugye a hashajtó, glicerines kúp, langyos tej, olyan ételek amik nem fognak, azóta csak olyat eszik. Eddig semmi sem vált be, képes visszatartani. Félek,h emiatt még nagyobb baja lesz! Hogyan vegyük rá,h kakiljon? Vki volt hasonló helyzetben? (Már arra is gondoltam,h elviszem a kórházba,h adjanak neki beöntést)
2011. máj. 8. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy nem hashajtó jellegű ételeket kapott, hanem rostosat.

Minél több rost legyen benne, annál gyorsabb és könnyebb útja lesz kifelé, igyon sokat, az is lehet rostos üdítő.

Ha elfogadja úgy az ételeket, akkor búzakorpával, zabkorpával is tudsz vegyíteni ételeket, jó a lencse, krumpli, gyümölcsök, zöldségek, apró magvas dolgok, mákos, diós ételek, füge.

A másik, nem tudom, nálatok használ-e, vagy mennyire lehet vele már beszélgetni, de megbeszélni, ha ritkán kakil és visszatartja, akkor fájni fog a hasa és a feneke. Akkor nem fáj, ha időben megy a bilire. Mi még fogtuk is a gyerek kezét, hogy ne féljen.

Idővel megtanulta, hogy meggyógyult a bibi a fenekén, és nem fáj már.

A gyógyulásban sokat segíthet, ha körömvirágos krémmel kenitek a popót.

2011. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt cisnálja.Add továbbra is a lazitó dolgokat,szilvát minden formában,ha annyira akar jönni az a kaki ki fog jönni!Pár napja azt irtad négyszer kakilt,akkor akkora nagy gáz még nincsen.Mondjuk az fura ha a glicerines kup sem hat.Én attól félek hogy ha elviszed beöntésre akkor aztán már tényleg annyi negativ élménye lesz róla,hogy nem fog akarni kakilni.Elvileg a következő székletnek puhábbnak kell lennie a székletlazitó és a rostos kaják miatt,igy szerintem az már nem fog neki annyira fájni,é nem fogja szándékosan visszatartani.
2011. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"elviszem a kórházba,h adjanak neki beöntést"-

ezt mindenképpen! majd az orvos eldönti, hogy mi kell, de menjetek -

2011. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Próbáljuk neki mondani,h ha visszatartja akkor fog igazán fájni! Bili nem vált be, wc szűkítőre ültetjük rá, ha látom,h erőlködik,h visszatartsa. De olyan csupa izom,h sikerül neki. Már nem bírom nézni ahogy szenved!

Igen, én is örültem,h kijött neki az a kaki ami még bele volt sülve...mert az utolsó már puha volt!És azt hittem,h akkor elindulunk a gyógyulás irányába..de mégsem!


Az még hozzátartozik az igazsághoz, h borzasztó rossz evő! Gyümölcsöt, csak lé formájában tudok belediktálni....ebéd is csak 3 falat vmi...tök mindegy mit főzök...nagyon belefásultam ebbe az állandó egyél-nem eszek...kakilj-nem kakilok dologba...ezért gondoltam a beöntésre...és a körzeti orvos is mondta,h volt egy kislány akinek egyszer adtak és utána megszünt az ilyen jellegű gondja!

2011. máj. 8. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is szilvát adj neki minden formában. Az én fiamnál annak idején ez volt az egyetlen dolog ami segített. Adhattam én neki székletlazítót, meg rostos dolgokat. Semmit sem használtak. Csak a szilva, az is lekvár formájában volt a legjobb.
2011. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is szilvát adnék neki, vagy esetleg hőmérőzd meg, hátha úgy összejönne!

Sztem a beöntés legyen az utolsó!

Elhiszem, hogy nagyon kivagy!!! :(

Mindig is ennyire nehezen kakilós volt?

2011. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt érzek veled, nálunk is nagy gondok voltak a nagy vécézéssel :-(

1 év kellett mire most azt tudom mondani, hogy kezd helyreállni a dolog, és 2-3 naponta tud vécére menni.

Egy pár kérdést feltettem én is az oldalon, bemásolom neked!

Nekünk egyébként ami bevált az rendszeresen a laevolac szirup volt, ezt kapta a lányom éhgyomorra, utána rögtön szilvalekvár, ezután nagyon édes karamellás tej, és este a Alumina CH9 homeós bogyó!

Ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
G
2016. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!