Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen gyógyszer vált...

Kinek milyen gyógyszer vált be menstruációs fájdalmakra?

Figyelt kérdés

Amiket próbáltam:

- paracetamol (nem hat már)

- algoflex és ibuprofen hatású szerek (nem hat már)

- algopyrin (nem hat már)

- apranax vagyis naproxén (nagyon sok kell, hogy hasson)

- aklofEP vagyis aceclofenac amiből 2 kell, hogy kibírjam a fájdalmat, de ezt csak 12 óránként szabadna bevenni (egyszer véletlenül bevettem 2-öt 2 óra alatt, utána olvastam el a használati utasítást, akkor hatott).


2020. júl. 24. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Fogamzásgátló, nincsenek fájdalmaim, amióta szedem. Nyilván nem ez a legjobb megoldás, de nekem bevált.
2020. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapítót görcsoldóval együtt veszem be.
2020. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
Ja nekem is fogamzásgátló. Előtte 2-3 cataflam vagy apranax kellett de az se feltétlenül hatott csak ha elkaptam az első pár görcsnél. Pár éve felfedeztem a ketodex nevű gyógyszert, ebben ketoprofén van és a durva migrénjeimre is hat, szerintem ez hatott volna anno a menstruációs fájdalmakra is. Talán próbáld ki azt.
2020. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igen, azt kihagytam, hogy mindent görcsoldóval együtt veszek be, bár azt is nagy adagba.

A fogamzásgátlóra pedig lehet át kell térjek.

Cataflan nekem abszolút nem hatott, ezt elfelejtettem írni :D

2020. júl. 24. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha nagyon fájdalmas görcseid vannak és nem hatnak a fájdalom csillapítók, akkor vizsgáltasd ki magad! A fogamzásgátló csak elnyomja a problémát, nem szűnteti meg! Ki kell deríteni, hogy mi az oka.
2020. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
Flector rapid port próbáltad már? Most jutott eszembe, az is olyan mint a lórúgás.
2020. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az orvosom szerint endometriózis.

A Flector rapidot próbáltam már fejfájásra, de olyan ihatatlanul undorító íze van, hogy utána hányingerrel küzdök :D

2020. júl. 24. 20:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondott valami megoldást a doki, miután mondta, hogy endometriózis?
2020. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én algoflexet szedtem buscopan fortével kombinálva. Legalább napi 3-4 kellett. Viszont nem bírja a gyomrom se az algoflexet, se az egyéb fájdalomcsillapítókat. Az vált be, hogy elhatározom, hogy nincs szükségem gyógyszerre, meglepő, de nem olyan vészes gyógyszer nélkül, mint amilyennek hiszed. Egy barátnőm is így szokott le a sok gyógyszerről. Legfeljebb az elején veszek be egyet, ha nagyon muszáj. A fejem is fájni szokott olyankor, de az is nagyjából megszűnt.

Ha tehetem, elektromos melegítőpárnát használok görcs ellen. Amikor nem otthon vagyok, akkor pedig lehet kapni a DM-ben (biztos más drogériában is) öntapadós melegítő párnácskát, amit a fehérneműbe lehet ragasztani.

Amúgy ha nagyon erős görcseid vannak, nem ártana egy kivizsgálás, hogy nincs-e endometriosis vagy egyéb betegség a háttérben.

Sokszor a túl magas ösztrogén, alacsony progeszteron szint okoz görcsöket. Pár hónapja használok progeszteron krémet, a ciklus 14. napjától a 28.-ig. Sokat segített. A fejfájás teljesen elmúlt, a görcs enyhébb lett. Persze ehhez nem árt egy hormonvizsgálat előbb. Nekem nem volt eltérés, de úgy tűnik, szükségem volt még egy kis progeszteronra.

Ha teheted, azokon a napokon pihenj többet. A könnyed séta jobb, mint a fekvés. És igyekezz olyan dolgokat csinálni, amiket szeretsz. Tudom, munka mellett nem könnyű, de hosszútávon senkinek se tesz jót a sok gyógyszer. Meg amint látod, egy idő után már nem hatnak.

2020. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, posztolás után láttam már csak, hogy endometriosis. Azt viszont kéne kezeltetni. Lehet, másik dokit kéne keresni, aki kifejezetten ezzel foglalkozik.
2020. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!