Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfi nemű párom nemi szervén...

KerdezzFelelek2 kérdése:

Férfi nemű párom nemi szervén megjelent egy HPV okozta szemölcs. Rám ez mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Párom nem szólt nekem a betegségről, zirka 6 hónapra rá tudtam meg, hogy egyáltalán volt ilyen. Ez alatt az időszak alatt nem szeretkeztünk, ecsetelővel kezelte, a szemölcs meg is szűnt. Nekem ugyan semmi tünetem, de van bennem félsz ezzel kapcsolatban. Akkor is elkaphatom ha a párom már tünetmentes?

2020. júl. 28. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

A hpv egy vírus, ez mond neked valamit? Jártál már valaha nőgyógyásznál, tudod, mi az a hpv szűrés? Szerinted ha a pasidon van egy szemölcs amit egy vírus okoz, akkor vajon elkaptad?

Van ellene védőoltás is, javaslom a Gardasil9-et beadatni. 100 ezer Ft, de jobb, mint a méhnyakrák.

2020. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen elkaphatod, a szemölcsöt okozó HPV fajták nem okoznak méhnyakrákot.
2020. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A HPV vírusba belehalhatnak a nők, úgyhogy érdemes beadatni azt a védőoltást
2020. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csinaltass HPV szűrést, mert valószínűleg te is elkaptad
2020. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, okozhat-e méhnyakrákot, de már maga a HPV szó ijesztő számomra. Keresd fel a nőgyógyászod, kérj HPV szűrést és faggasd ki nyugodtan. Vigyázz magadra.
2020. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkaphatod, de azert csak annyit, ez nem a mehnyakrakert felelos HPV. Ez nemiszerven szemolcsoket okoz. Ami a mehnyakrak-szuresnel idoben kiderul, azt a ferfiak tunetmentesen hordozzak.
2020. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet több fajta vírust is elkaptal aminek viszont nincs tünete ellenben rákot okozhat. És nem, egyáltalán nem biztos h a cytologia kimutatja, nekem is csak azért derült ki mert ragaszkodtam külön a HPV szűréshez. Tünetek nem volt soha, viszont két magas rizikoju vírust is kimutattak ami miatt három havonta járok cytologiara. Tehát menj el orvoshoz és nem eleg a cytologia, kell a HPV szures
2020. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: és en még az oltást is megkaptam aminek elvileg védeni kellett volna az adott vírusra, amit tipizaltak, de ugy látszik megszivtam....
2020. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb emberben bennevan a Hpvnak az a típusa ami a szemölcsöt okozza, de ha jól működik az immunrendszer akkor nincs baj.

Ha ez legyengül valami miatt akkor jön elő a szemölcs.

Ez nem okoz ràkot, de kellemetlen a kezelése és a tudat eleve hogy van.

Egyébként egy csókkal is átadható, elkapható vagy bàrmilyen módon tulajdonképpen mert cseppfertőzéssel terjed.

2020. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!