Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki arra gyanakszik, hogy...

Aki arra gyanakszik, hogy inkontinencia problémája van, hogyan tudja megkülönböztetni az esetleges egy-két csepp vizeletet a hüvely természetes nedvességtartalmától?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy a hüvelyváladék mellett el tudom különíteni a vizeletet. Köhögés, tüsszentés, nevetés, megerőltetés hatására nincs problémám, ha ki kell mennem, de nincs rögtön lehetőségem (pl.utazás), tudom tartani a vizeletet. A sugarat vizeléskor bármikor meg tudom állítani. Nem szültem, 36 éves vagyok. Rendszeresen végzek Kriston tornát. Azonban a napokban, a menstruációm elején, amikor csak tisztasági betétet használok, kevés, híg, barnás vérzéssel, valami színtelen átszivárgott a betéten. Nem éreztem, hogy nedves lennék, csak a mosdóban, betét csere alkalmával tünt fel egy nagyon pici nedvesség a betét alatt, a fehérneműmön.Folt nélkül, gyorsan száradt. Arra gondoltam, vizelet lehet. Kipróbáltam, hogy mennyi vizet bír el a tisztasági betét. A csap alatt csepegtettem rá egyenletesen vizet, kb.15 csepp után még nem ázott át, de a felülete nagyon nedves volt. Ennyi vizeletet biztosan észrevettem volna, nem éreztem magam nedvesnek egyáltalán. Eléggé meg vagyok ijedve, hogy ez inkontinencia-e. Ha valaki, aki volt hasonló helyzetben, tudna segíteni, az nagyon hasznos lenne. Köszönöm.

2020. aug. 3. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak megizzadtál a melegtől.
2020. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi nekem régóta van, mensin kívül is. Orvos azt mondta ne aggódjak. Én napközben is a higiénia kedvéért viszek magammal tisztaságit (különcsomagoltat ajánlok, az praktikus) és napközben is cserélek 2x vagy 3x ha kell. Nem is addig várok amíg "megtelik" , hanem ha már látok valamit, akkor ...)
2020. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!