Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is volt már zavarban,...

Más is volt már zavarban, érezte magát hülyén kardiológusnál?

Figyelt kérdés
Szóval előre bocsi, ha a kérdés nem tiszta, mert ugye egy nőgyógyászati vizsgálat elvileg sokkal zavarba ejtőbb. Mégis, amikor most voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol a például a szívultrahangon levetették velem a melltartómat, baromi szarul éreztem magamat, mivel szülés és fogyás után nincsenek tökéletes állaptban a melleim, s ott kellett lennem oldalfekvésben, a vizsgálatot végző orvos a melleim között, alatt "matatott" azzal a vizsgáló izével, aztán a terheléses EKG után is levetették velem a melltartót, mert nem tudta tőle az orvos a megfelelő helyre tenni a sztetoszkóp hallgatóját, na, rém kínos volt az egész, eltárgyiasultam, mondhatni, idegen orvosok között, míg például a nőgyógyászomat régen ismerem, s ha nem is barát, de bizalommal megyek hozzá. Vissza kell mennem egy következő vizsgálatra is a későbbiekben és nagyon rossz érzés. Volt már így közületek valaki?

2020. aug. 3. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Igen...Nekem nemsokára kell menjek vissza(szívbeteg vagyok)

Ráadásul tini🙄Nagyon szégyenlős vagyok

És akkor öltözzek le...azt hittem felkötöm magam🙄+rettegek az orvosoktól

2020. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én meg ráadásul még csak nem is vagyok tini, elmúltam 26 éves, szóval elvárható volna tőlem, hogy ilyesmin ne akadjak fenn...

Mégis fennakadok

2020. aug. 3. 18:07
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nem olyan régen voltam emlő ultrahangon, aminél szintén le kell vetni a melltartót (ráadásul férfi orvosnál). Nekem is roppant kellemetlen volt, mert mióta szültem, nagyobbak a melleim és kissé lógnak is.

Tényleg kellemetlen, de szerintem az orvosok észre sem veszik. :)

2020. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg észre sem veszik, nekem olyan érzésem volt, hogy semmit sem vesznek észre belőlem, csak a szívemmel foglalkoztak, a többi nem jelent semmit, a szégyenérzet, az aggodalom, a kiszolgáltatottság érzése megszokott bagatellek.
2020. aug. 3. 18:40
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Bocsi, nem bántani/beszólni szeretnék, de mit vártok szülés után a melleitekkel kapcsolatban? Hogy olyan legyen, mint Pamela Andersoné?

Ezért ne érezzétek magatokat kellemetlenül, az orvos is tudja, milyen változások mennek végbe a terhesség/szülés alatt/után.

2020. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából semmit sem várok a melleimtől, nem is ez a probléma, nem is erről kérdeztem. Nincsenek illúzióim, tudom, hogy a formáink tökéletessége merő ábránd vagy röpke csoda. Ez nem baj, jól együtt élek önmagammal. A kérdésem arra vonatkozott, hogy orvosi vizsgálat közben, amely orvosi vizsgálat történetesen a mellkasomon végződik, nagyon kellemetlenül éreztem magamat, szégyelltem magamat abban a helyzetben, az is lehet, hogy szülés előtt, feszes mellekkel is ugyanilyen szar érzés lett volna, csak akkor nem vizsgálták így a szívemet...
2020. aug. 3. 19:36
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Egészségügyisként mondom, hogy nincs miért aggódjatok! Egy orvos naponta tucat pácienst lát, hasonló helyzetben. Szerintem már nincs olyan, amit ne látott volna, illetve nekik ez a dolguk, tehát tárgyilagosan tekintenek rátok ilyen téren. 😊 Ami fontos viszont (és sajnos nem mindenkinek egyértelmű), hogy fontosabb, ha valaki ápolt, tiszta, jó illatú (erre szoktunk figyelni, mert sokszor volt, hogy 2 beteg között szellőztetni kellett. Na ezt megjegyzi az ember ám).
2020. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: nagyon pontos megfogalmazás az, hogy tárgyilagosan tekintenek ránk az orvosok. És pontosan ettől gépies, rideg tárgyilagosságtól éreztem magamat rosszul a kardiológiai vizsgálat során. Köszönöm, hogy segítettél tudatosítani.
2020. aug. 4. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyire zavar nem kötelező vizsgálatra menni. Nevetséges, hogy 26 éves létedre ilyen a felfogásod. Én is nő vagyok, mégsem tud zavarba hozni egy ilyen vizsgálat, az meg ne legyen már probléma, hogy az UH miatt le kell vetkőzni. Hogy kéne rád tekinteni, ha nem tárgyilagosan? Pont ettől lesz a szitu kevésbé kellemetlen. Hidd el az orvos sem jókedvében matat a melleid körül.

Ja és a vizsgáló izé az transzducer és a sztetoszkóp az fonendoszkóp.


Egy radiológus

2020. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Én is pont most voltam a napokban tini fejjel, egyedül...(bent feküdtem és akkor nem volt látogatási idő ergo egyedül voltam). Sőt én is nagyon szégyenlős vagyok. Tudom, tudom, ezer ilyet látnak egy nap nem újdonság és (nekem) nő csinálta, nekik is ilyen van. De akkor is, ők minden nap látnak ilyet, az adott embernek meg (jó esetben) csak egyszer van, és akkor is cikinek érzi, hogy a sok között ott volt ő is.
2020. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!