Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS (policisztás ovárium...

PCOS (policisztás ovárium szindróma) kivizsgáltatásának hogyan álljak neki? Esetleg hozzáértő nőgyógyászt ajánlanátok (Budapest)?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kaptam beutalót hormonvizsgálatra,de meg volt adva,hogy melyik hormont a ciklus hányadik napján kell vizsgálni,azaz aznap kellett volna vérvételre menni. Na de ha vagy nincs menzeszem hónapokig,vagy full random megjön,mindig más időközönként (az is ilyen semmilyen),akkor honnan tudjam hogy hogy van a ciklusom? Nem magánban voltam sajnos,akinél voltam meg hiába kérdeztem,le sem sz..rta. Szóval hagytam a fenébe,de jó lenne már valamit tudni,hogy mi a baj. (Előtte meg pár éve elrendezte azzal egy orvos,hogy felírt fog.gátlót a rendszertelen menzeszre). Ezen kívül nincs sok tünetem lekopogom.

2020. aug. 4. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj olyan dokit keresni aki nőgyógyász és endokrinologus is egyben (pl dr kelemen csaba)
2020. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia! Sajnos én is Pcos vagyok. Nekem is volt hogy megjött volt hogy nem, ha éppen havonta akkor is össze vissza.

Jártam vele nőgyógyásznál endokrinológusnál és endokrin nőgyógyásznál is, viszont egyik sem tudott semmi érdemlegeset mondani. Nekem is felírták rá a fogamzásgátlót és annyit mondtak hogy diétázzak...

Elvileg ez egy olyan betegség ami nem gyógyítható viszont megfelelő étrenddel és rendszeres mozgással jól kezelhető.

Szerintem egy jó táplálkozási tanácsadóval nagyobb eredményt tudnál elérni mint az olyan orvosokkal akik oda sem figyelnek arra amit mond nekik az ember. Szoktak írni kifejezetten pcos nőknek megfelelően összeállított étrendet, ami sokat segít.

2020. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ki kellene vizsgáltatni, más oka is lehet, hogy rendszertelenül jön meg, és ha tényleg PCOS-ed van, akkor az IR-t is ki kellene zárni. Dr. Tolnay Lajos alapos volt.
2020. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bánhidi Andor :)
2020. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sote II. Belgyógyászat Endokrinológia az ottani orvosok profik. Valakihez próbálj bekerülni teljes kivizsgálásra.
2020. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!