Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek nőgyógyászhoz? Szól a...

Menjek nőgyógyászhoz? Szól a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Mindig erős volt a hüvelyfolyásom, de az uttóbbi időben sűrűbb az állaga, és több is folyik.A csiklóm is fáj, amit nem értek.Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mostanában gyakran váltogattam a szexpartnereim.

18 év alatti vagyok, és ha elmegyek nőgyógyászhoz, és mondjuk hüvelygombám van, akkor azt jelenti a szüleimnek, vagy csak fel ír egy receptet amit én magam kiválthatok, anélkül hogy a szüleim előtt szégyenkeznem kéne?


Normális válaszokat várok=)


2010. aug. 4. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szól a szüleidnek, hogy szólna? Műtéthez kell csak szülői beleegyezés 18 év alatt, máshoz nem. Mindenképpen menj nőgyógyászhoz, ez elég komoly fertőzésnek hangzik, lehet baktérium, vírus, gomba is, ezt csak az orvos tudja megmondani.


Amúgy meg nem kéne gyakran váltogatni a szexpartnereket, nem túl szép dolog, pláne nem a te korodban...


25/L

2010. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom NEM gomba, a gomba elviselhetetlenül viszket. Ez inkább bakteriális fertőzésnek néz ki. Ezek egy részét bárhol el lehet kapni (wc, uszoda), nem csak nemi úton terjed. Emiatt nem kell szégyenkezned, viszont ha úgy érzed, hogy valami miatt szégyenkezned kell (vagyis lelkiismeret-furdalásod van), akkor ne élj úgy, hogy kelljen. De ne a szüleid miatt, hanem magad miatt.


Igazából nem tudom, hogy 18 év alatt lehet-e egyedül menni nőgyógyászatra. Ha igen, akkor nem fognak szólni a szüleidnek, emiatt nem kell aggódnod.

Viszont ha kell szülői felügyelet, akkor se halogasd a dolgot, mert az elhanyagolt fertőzés nemcsak kellemetlen, hanem végleges meddőséget is okozhat, ha a gyulladás rámegy a petefészkedre vagy méhedre.


És még egy: ha van állandó partnered, akkor őt is kezelni kell, különben ha meggyógyulsz, rögtön vissza is kapod tőle a fertőzést. Akkor is, ha neki nincsenek tünetei, mert egy csomó dolog pasiknak nem okoz kellemetlenséget, de a nőket fertőzi.

2010. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem szól a szüleidnek. De ha netán szólna is, akkor sem érdemes halogatnod, mert maradandó bajod lehet. A szexuális életedről meg végkép nem fog szólni senkinek.Erre a te korodban már vonatkozik az orvosi titoktartás.
2010. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy nagyon csúnya dolgokat csinálok, csak most lett vége egy 1,5 éves kapcsinak és "kiváncsi vagyok".

Azért kérdeztem hogy szól-e a szüleimnek, mert terhességnél szól...

2010. aug. 4. 14:15
 5/13 A kérdező kommentje:
JA és megkérdeztem a partnereim, azt mondták hogy nem tapasztaltak semmi különöset.ez hogy lehet?
2010. aug. 4. 14:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként ha állapotos vagyok, és van fertőzésem, akkor az rámehet a babára?:O
2010. aug. 4. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a rendelőintézetben biztos van lányka-nőgyógyászat, menj oda, de vele legyél őszinte!
2010. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hogyne, koraszülés, vetélés is akár!
2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Terhességnél se szólnak a szüleidnek a dokik

Viszont ha terhes vagy és el akarod vetetni a babát akkor veled kell menjen a védőnőhöz, és alá kell írnia a papírokat

2010. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy 18 alatt(mivel fk. vagyok) jelenti a szüleimnek, ezért nem merek elmenni...
2010. aug. 4. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!