Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30-45cm (bevérzett cysta) a...

30-45cm (bevérzett cysta) a bal ovariumban, ez mit jelent és mihez kezdjek most?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, néha nyilal az alhasam mikor mozgok.

Most voltam nőgyógyásznál és azt mondta, hogy ez eltarthat 3-6 hónapon keresztül, míg felszívódik.

Elképzelhetetlennek tartom azt hogy 3honapon keresztül üljek és kevesebbet mozogjak, mozgás képtelennek érzem magam..

22éves vagyok


2020. aug. 10. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg hát szerintem a 45x30cm nem kicsi
2020. aug. 10. 16:43
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat cm helyett mm.. 45x30mm
2020. aug. 10. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsi, de nem is nagy. Láttam már 6-7 centiset is, azok is felszívódtak 1-2 hónap alatt. Ekkora max. egy hónap alatt fel szokott szívódni, de általában már a következő menzesz utánra jóval kisebb. Szedjél valami gyulladáscsökkentőt (cataflam, apranax), más teendő nincs.
2020. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló méretű, mint neked. Volt egy kB 3 hetes időszak, amikor szinte mindig fájt (az együtt létre képtelen is voltam, mert akkor még elviselhetetlenebb volt a fájdalom). Utána szerencsére már csak menstruációkor illetve peteéréskor éreztem azt az erős szúró érzést, később már csak menstruációkor. Fél éve derült ki, hogy ez van és most 2 hete mentem vissza orvoshoz és azt mondta, hogy felszívódott. Ennek ellenére még mindig érzem azt a szúró érzést a menstruációm első két napjában.

Xiloxot szedtem amikor úgy éreztem, hogy már nem bírom tovább és egy kis időre segített (néha görcsoldót is szedtem mellé) .

Szóval nyugi egy kis idő után már nem fogod magad mozgásképtelennek érezni, de addig is kitartást! :)

2020. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elképzelhetetlen, ha nem muszáj lesz megbarátkozni a gondolattal. Ha műtét lenne szükséges, akkor azt javasolta volna az orvos, amit tehetsz, hogy fájdalomcsillapítás ügyében konzultálsz vele.
2020. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2020. aug. 10. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!