Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a bevérzett petefés...

Mit jelent a bevérzett petefészek ciszta? 62x48mm, műteni akarnak. Több helyen olvastam felszívódhat.

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szívódik az fel, leszokták max szívni, vagy ha elhanyagolod akkor "szétrobban", aztán akkor lehet futni, mert elborít a vér.
2018. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már elő vagyok jegyezve a műtétre.Nagyon félek,mert babát szeretnénk.
2018. febr. 7. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Mióta van ott?


Előfordul, hogy ovulációt követően a szervezet egy kicsit túllő a célon és a petesejt helyén kialakul egy nagy, rendszerint fájdalmas, bevérzett ciszta. Ezt jellemzően nem kell műteni, csak tünetileg kezelni (fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő) és kontrollálni. Az ilyenek a menstruációt követően el szoktak múlni. Műteni akkor kell, ha megreped és vérzik.


De hasonló képet adhat az UH-on a petefészekben lévő endometriosis is.


Ha menstruációt követően lekontrollálták és továbbra is megvan a ciszta, akkor indokolt a műtét.

2018. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hólyaggyulladás miatt mentem orvoshoz és ott vették észre a vizsgálat során,h van ott valami.Azt hitte először (mivel a vérzésem se jött meg),h baba lesz.Az uh után derült ki nem baba,hanem ciszta.A mai nap Megjött és bízom benne nem lesz már ott semmi és nem kell műteni.Holnap megyek vissza az orvoshoz.
2018. febr. 7. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a vérzésed is késett, akkor esélyes, hogy csak arról van szó, amit írtam.
2018. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kell műteni egyenlőre,Megjött a vérzésem.Ha elmúlik megnézi a doki maradt e nyoma a cisztának.Félelmetes,hogy majdnem felvágtak .Az is lehet minden menstruáció előtt ezt mutatná az uh.Remélem nem lesz semmi gond és összejön a baba hamarosan
2018. febr. 8. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!