Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Progeszteron tartalmú gyógysze...

Progeszteron tartalmú gyógyszer tényleg keslelteti a mensit?

Figyelt kérdés

Jovoheten jönne meg a mensim, és persze,hogy akkor mennénk nyaralni is.

Már kissé érzem a pms tüneteit, viszont nagyon fontos lenne, hogy pár napot eltoljam és ne jöjjön meg a kirándulás alatt. Pont fürdést terveztünk,èvi1 alkalommal van ilyen és nem szeretném rosszul érezni magam emiatt.

Olvastam ,hogy progeszteron tartalmú készítmények kesleltetik. Ti probaltatok már? Mikor és mennyit kellene vegyek ? 7 nap mulva jönne meg .


2020. aug. 15. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem. Ezt így nem lehet előre megmondani.


Én pl csak progeszteron tartalmú fogamzásgátlót szedek, azóta egyáltalán nincs vérzésem.

2020. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ezt mennyivel előtte kellene beszednem? Tehát ha 7nap múlva kellene megjojjon, szedjek mától?

2020. aug. 15. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Eleve honnan szedtél ilyen gyógyszert? Kérdezd tőle.


Nekem az első hónapban folyamatos vérzésem volt, utána múlt el, azóta nincs.

2020. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Patikából. Ott nem mondott semmit a nő, csak hogy kérdezzem az orvost. Hétvégén meg nem elérhető és felek. Hogy ha hétfőn kezdem késő lesz. Gondoltam valaki már szedett így és megtudja mondani
2020. aug. 15. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Vényköteles, nem fogják kiadni a patikában.
2020. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már megvan vève!
2020. aug. 15. 18:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Aztán ugyan milyen progeszteron tartalmú gyógyszert adtak ki vény nélkül?
2020. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a gyógyszer neve?
2020. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szedtem sokáig progeszteront a ciklusom második felében, nem tolta ki egyáltalán a menstruációt, de lehet, magasabb dózis esetén más a helyzet.


Ha nem nagyon brutális a menstruációd, úgy is élvezheted a nyaralást, használhatsz tampont vagy kelyhet fürdéshez, szedhetsz fájdalomcsillapítót.

2020. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Arefam


Az elso két nap nagyon intenzív a verzesem :( sós tóban fogunk fürdeni és gondolom ilyenkor nem lenne túl kellemes.

Utolsó, megkerdezhetem, hogy miért kellett szedned a tablettát? Milyen tünetekre írtak fel?

2020. aug. 17. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!