Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha anyám nem...

Mit csináljak ha anyám nem hagy békén?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok és 50 kg. 57ről fogytam le, az anyám pedig tönkretesz, hogy anorexiás vagyok, rákos, nem eszek és visz a pszichiátriára, elköltözik miattam, mert szörnyű ahogy kinézek. Mondtam neki, hogy én jól érzem magam a bőrömben és fogadja már el, de ugyanúgy azt mondja hogy nem normális stb... Annyira de annyira elegem van már. Minden gyorskaját belém akar tömni pl pizza mcdonalds... Nagyon elegem van már belőle, legszivesebben költöznék el, viszont még nem tehetem meg, mivel nem vagyok abban a korban,hogy legális...

Sokkal jobban érzem magam, mint amikor folyamatosan csúfoltak az osztálytársaim, hogy ronda vagyok, pattanásos (ez még nem változott...)

Most is pörköltet csinált és csodálkozik, hogy nem eszem. Nem értem mi baja, mivel reggelire megettem natúr joghurtot gyümölcsökkel, tízóraira egy

fit müzli szeletet, ebédre fél tányér tökfőzeléket, vacsorára pedig húslevest... Annyira kikészít, ma is iszonyat sokat ettem. Ezenkívül szeretnék járni valami sportra is, de nem engedi...

Egyszerűen nem tudom elfogadni magam és erre anyám is rájátszik.


2020. aug. 15. 20:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Már mutattam neki egy csomó hírességet, hogy ők is vékonyak mégis élnek... Én meg közel sem hasonlítok rájuk...
2020. aug. 15. 20:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az édesanyád aggódik érted, és igaza van, amit ma ettél az kifejezetten kevés. Nem kellene tovább fogynod.

Teljesen rendben van, hogy odafigyelsz arra, hogy mit eszel, de ésszerű keretek között. A pörköltöt is nyugodt szívvel megehetted volna, ha minimális körettel eszed, és csinálsz hozzá egy adag salátát.

2020. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen aterzem a problemadat. 17 evesen elmentem nyaralni, akkor meg 62 kg voltam a 167 centimhez, ott gyroson, pizzan, spaghettin eltem, de mire hazajottunk leadtam 2 kg-t. Decemberben mar 57 kg voltam, ugyanugy ettem es mozogtam, mint azelott (mondjuk mozogni mar kevesebbet mozogtam). Most 19 evesen 54 kg vagyok 1-2 szammal kisebb ruhakat hordok, mint 17 evesen.. Folyamatosan hallgatom, hogy deszka, hogy koro, hogy giliszta vagyok, pedig a 90-60-90cm homokora alaktol kicsit tavol vagyok.. Hiaba eszem sultkrumplit, rizst, tesztat (15 es 17 eves koromban ezeket nem ettem, 14 evesen hagytam el a kenyeret es a cukrot is az innivalokbol), nem tudok visszahizni es ugye soha nem voltam duci sem. Tudom, hogy idegesito, de ha azt erzed, hogy a tested es a lelked egyensulyban van, mert tetszik, amit latsz, elfogadod magad, jot tesz, hogy nem csufolnak, akkor probald meg elengedni, hogy mit mond neked anyukad es a szeretteid! :)
2020. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobban érzem magam, mint amikor folyamatosan csúfoltak az osztálytársaim, hogy ronda vagyok, pattanásos (ez még nem változott...)"


Magyarul beleestél a megszokott hibába, mint sajnos annyi más lány, főleg fiatalok, hogy mások véleménye alakítja az életed. Más az aki azért eszik keveset, mert annyi esik jól neki, és más az mikor azért nem eszel annyit amennyi jól esne, mert azt az ideált üldözöd amit úgymond a társadalom hamisan sulykol beléd.

2020. aug. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, nem lehetsz te túlsúlyos (még 57 kg-san sem) igaza lehet anyukádnak. Nyilván nem szörnyen nézel ki, de szerintem vékony lehetsz.

Én 150 cm vagyok és 45 kg (30 évesen, már szültem is) és túl vékony vagyok, kb 3-5 kg-val néznék ki normálisan szerintem. De mondom 150 cm-hez!!!!

Te 160 cm vagy, akkor szerintem rajtad bővel elférne az 57 kg, de persze nem látlak, lehet rajtad márhogy oszlik el, de ez a véleményem. Fogyóznod nem kell.

2020. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!