Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy gondot jelenthet ez a...

Nagy gondot jelenthet ez a menstruációban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 és fél éves vagyok és lassan több mint 4 éve menstruálok,és mondható, h eddig mindig 28 plusz, mínusz egy-két napra meg is jött. Viszont az elmúlt alkalommal gyakran 40+napra (bár mindig más) jött meg, és most is úgy tűnik késni fog ennyit...

Ez normális lenne, hogy előtte még rendszeres volt? Érdemes lenne nőgyógyászhoz lemenni vele? Nem tudom az számít-e benne, hogy nagyon hasfájos vagyok, sokszor ájulásig, hányásig:/

Illetve több éve verszenyszerűen úszók, de eddig ezzel nem volt gond(a túlerőltetés miatt gondoltam rá, de nem hiszem)

Mitől lehet? Esetleg tudtok valami praktikák, h rendszeresíteni tudjam?nem feltétlen fogamzásgátlóra gondolok, hanem akár valami gyógytea, gyógynövény.

Kicsit nagyon kezd aggasztani:/

Köszönöm előre is a válaszokat!!!



2020. aug. 16. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
H eddig rendszeres volt, és most ennyit változott, plusz hasfájás, hányás, mindenképp menj el minél hamarabb, ne kísérletezz otthon semmivel. Jobbulást, írd meg mi lett!
2020. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm♥️

A fájdalom meg hasonlók akkor is megvoltak mikor még rendszeresebb volt:/

2020. aug. 16. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Lehet PCOS vagy bármi ilyen női nyavaja. Menj el mindenképp ahogy tudsz, legalább megnyugszol. Első voltam.
2020. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel ennyi idősen, miután megjött, két-három évig 28-30 naponta megjött rendesen, bár csak 2-3 napig tartott, aztán egyszer nyáron nagyon meleg volt, én meg valószínű, hogy túlerőltettem magamat a nyári munkán, és utána három évig nagyon rendszertelenül jött meg (bár nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, hogy megerőltettem magamat). Körülbelül egy éve minden különösebb behatás nélkül visszaállt a rendszeres 28 napra, de most már 4-5 napig is kitart a vérzés. Azóta nekem is annyira tud fájni, hogy ájulásig, hányásig fajul a dolog, és nem segít a tea, a forró vizes fürdő, semmi, csak a nagyon erős fájdalomcsillapító.

Szerintem minden esetre ne várd ki, hogy visszaáll-e magától, hanem inkább menj el nőgyógyászhoz, nehogy valami probléma legyen belőle.

20L

2020. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!