Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól ajánlott/szab...

Hány éves kortól ajánlott/szabad használni tampont? Ti hány éves korotokba próbáltátok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 1 éve menstruálok és gyűlölöm a betétet állandóan totyogok vele félek hogy elmozdul stb stb
2020. aug. 21. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Bármikor Lehet használni nem kortól függ. 15 évesen használtam először, akkor még szűz voltam, minit próbáltam.
2020. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

15 évesen használtam először.

Nyugodtan használd akkor is, ha még nem vesztetted el a szüzességed, nem fog fájni és nem is a tampon fogja elvenni a "szüzességed". :D Ez csak ilyen álszent hülyeség, hogy csak utána használhatod.. :)

2020. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasznalhatod nyugodtan. Probald ki eloszor a normal meretet, ha faj akkor az annal kisebbet, de szerintem minit az elso 1-2 napban eros verzes eseten felesleges hasznalni, mert kb orankent kellene cserelni. Szoval elso napokban mindenkepp a normal kellene, szerintem, de tapasztald ki egy olyan alkalommal, amikor otthon vagy az elso napon.
2020. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármikortól, ha oda tudsz figyelni megfelelően, higiénia, csere gyakorisága szempontjából.
2020. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
18 évesen elvesztettem a szüzességem, onnantól kezdve tamponra váltottam. Utálom a betétet, pont azért amiért te is.
2020. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Simán használhatod most is! Szenteskedő idiótán mondják csak, hogy szüzen nem szabad használni, akik szerint bűn egyáltalán hozzáérni is a vaginához.

Nem fog nagyon fájni! Lehet, hogy egy kis időbe telik, míg begyakorlod, hogyan tedd fel helyesen, ilyenkor előfordulhat, hogy néha kicsit fájdalmas lesz, de ez nem a szüzességtől függ, ha utána próbálod feltenni, akkor is idő, míg belejössz.

2020. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet hogy le fogtok pontozni, devén 13 éves korom óta használok tampont. Akkor is szűz voltam és nég most is. Én az extra mini tampont szoktam használni, annyi a hátránya hogy többször kell cserélni a higénia miatt. Így is jobban szeretem mint a betétet. Illetve este betétet használok, nehogy baj legyen a tampon miatt.
2020. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 Jól teszed!!
2020. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs életkorhoz/szüzességhez kötve. Akár már az első menstruáció jelentkezésénél használhatsz tampont, ha úgy érzed, az kényelmesebb. Nekem 12 évesen jött meg először, kb 15 éves korom óta használom a tampont. (Meg az mellett betétezek is sokat.)
2020. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akár az elsö menzesztöl (meg akár 9-10 éves kortól) lehet használni, kezdeni a minivel érdemes.

Ettöl sem a szüzhártya nem sérül, se nem fájdalmas, akinek ez megfelel, az használja nyugodtan.

2020. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!