Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz utolsó napjaban...

Menzesz utolsó napjaban ajánlott tampont használni?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg és a héten fürödni megyünk a családdal. Az utolsó napokban viszonylag már csak pecsételő vérzésem van. Vagyis már csak a vékony betétet szoktam használni. Ha fürödni akarok tegyek tampont? Nem fog fájni, ha még "szinte üresen" kellesz kivenni?

2018. júl. 25. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha fürödni akarsz,akkor muszáj lesz tampont használnod,hiába kevés a vér mennyisége.

Minit tegyél fel,az könnyen kivehető.

2018. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mondjuk én máskor sem ajánlanám a tamponhasználatot, de ez most tök mindegy. Ha a vége felé már kevés a vérzés akkor nehezen telik meg a tampon, és nagyon sokáig bent kell tartani. Persze ki lehet szedni akkor is, ha nincs teljesen teli, de az elég kellemetlen érzés, valamint szörnyen káros is. Én amikor tampont használtam (nem sokszor, gimiben 3 mensit tamponnal csináltam, de inkább maradtam a betétnél) úgy tanultam, h csak akkor cseréljük, ha teli van teljesen, mert egyébként felsérti a hüvelyfalat, nem beszélve arról, h nehezen is jön ki. Ha teli van, akkor meg kb magától is kicsusszan. Ha a vége felé már alig vérzel, h egy tisztasági is elég, az is lehet, h pár óráig semmi nem megy bele, és tiszta marad a tamponod, így rossz lesz kiszedni. Bár a madzagon meresztül szív fel valamennyi vizet, de az meg a fertőzések miatt lehet gáz. Szóval nehéz kérdés, de ha mindenképp tampont szeretnél használni, akkor csak minit, minél előbb tedd fel (tehát ne közvetlen fürdés előtt), így több ideje van megtelni. Viszont, fürdés után meg amilyen gyorsan csak tudod, vedd ki, minél kevesebbet legyen benned a tampon, miután vízzel érintkezett. Még, ha csak a madzag vizes, akkor is! Sok sikert hozzá, és kellemes nyaralást!
2018. júl. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!