Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos betegségben szenvedek,...

Pcos betegségben szenvedek, most hagytam abba a gyógyszer szedését, meghízhatok a gyógyszer elhagyása miatt?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, van- e olyan aki pcos betegségben szenved, és abbahagytam a fogamzás gátló szedését? Merckformint szedek, de fogamzásgátlót soha többé.
2010. aug. 5. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, a fogamzásgátló elhagyása miatt egész biztos, hogy nem, ha amúgy az életmódodon nem változtatsz. Mi volt a baj a fog. gátlóval?
2010. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2010.januártól áprilisig majd 30 kilót híztam, és kiderült inzulin rezinsztens vagyok, és pcos, kaptam merckformint 750 mg 2szer naponta.És a fogamzás gátlót meg 7 éve szedem,pár hónapja folyamatos vérzési zavaraim voltak, azt tanácsolta a nőgyogyi váltsak gyógyszert, demivel pcos vagyok, arra a fogi gátló nem is jó, így a belgyógyászom azt javasolta végleg hagyjam el a fogigátlót.így az utolsó szemet egy hete vettem be.

És érdekel hízhatok- e a gyógyszer elhagyása miatt.Illetve ha nem akarna megjönni mit tegyek?

Bár a merckformin a peteérést serkenti a nőgyogyim szerint.

2010. aug. 5. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak a fogamzásgátló hiánya miatt nem fogsz hízni. Az igaz, hogy a CSAK fogamzásgátlós "kezelés" nem a legjobb (nem modern) kezelése a PCOS-nek, tehát nem jó rá, de metformin tartalmú gyógyszer (írtad hogy kaptál) fogamzásgátlóval tökéletes rá. Szóval szerintem nem kellene elhagynod, ha te nem szeretnéd. A problémák miatt váltani kellene, és ha már váltasz, akkor PCOS-eknek leginkább adott gyógyszert kellene szedni (Cypromix, Diane 35, Minerva), amelyek más külső PCOS tüneten is javíthatnak.
2010. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát figyu, ha 7 év szedés után most jött egy hirtelen hízás, akkor az 100%, hogy nem a 7 évig szedett gyógyszer okozta.


A PCOS kezelésére a fog.gátló önmagában tényleg nem jó, csak tünetileg kezel. Én most kaptam Dienille-t és Merckformint, akkor kezdem, ha megjön. Emellett diétáznom és mozognam kell. Vonatkodtam a fog.gátlótól, mert hamarosan (kb 1 év) szeretnénk majd babát, korábban már szedtem már 7 évig Yadine-t. A doki azt mondta, hogy ha egy ideig szedek fog. gátlót, az abbahagyásakor megugrik a teherbeesés valószínűsége, plusz addig jó, ha a súlyomból is adok le.


25/L

2010. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék többet gyógyszert szedni, szeretném ha kiürülne, mert igaz nem mostanában de szeretnék Babát.És az orvosom is azt mondta a fogigátlót el kell hagyni.Nagyon kiváncsi leszek a szervezetem hogyan reagál.
2010. aug. 5. 12:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem a gyógyszertől híztam annó meg, hanem az inzulinom borult fel teljesen, 100 kiló voltam még decemberben is, most vagyok 86 kiló, de még messze vagyok a jótól, mert én 70 kiló voltam mindig is.
2010. aug. 5. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!