Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózissal kapcsolatban...

Endometriózissal kapcsolatban szeretnék történeteket hallgatni!?

Figyelt kérdés

25éves lány vagyok és gyanakszom hogy endometriózisom van,voltam több orvosnál de mindegyik különböző dolgot mondott( egy kis gyulladás, hólyaghurut stb.) Most megyek majd magánrendelésre hátha ott jobban foglalkoznak majd velem.

Kinek milyen tünetei voltak ? Mennyi idő után derült ki a valódi baj ? Csak laparoszkópiával igazolódott? És azt orvos mondta vagy elmondhatom hogy szeretném kizárni ennek a lehetőségét hátha csinál egy lapart .Illetve PCOS igazolódott nálam. Van olyan akinek mellé még endo is társult?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 26. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a legfőbb tünetem az volt, hogy nem tudtam teherbe esni. Ritkán kicsit fájdalmas volt a szex, és a menstruáció is fájt egy kicsit. A menstruáció előtt 2-3 napig barnáztam. Azt nem tudom, hogy mikor kezdődött, szóval nem tudom, hogy mennyi idő után derült ki, de egy év próbálkozás után volt diagnosztikus laparoszkópiám. Csak ezzel lehet biztosan igazolni, de már a műtét előtt sejtette a meddőségi központos doki, mert nyomásra érzékeny voltam belülről. Nekem az orvos mondta, mivel nekem nagyon kevés fájdalmam volt, sose gondoltam endometriózisra. De ha te erre gyanakszol, szerintem mondjad el az orvosnak.

Nekem is van PCOS-em, nem tudom, van-e a kettő között bármi összefüggés.

2020. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nekem elég sok panaszom van fájdalmas menzesz de már előtte egy héttel,a barnázás van hogy 10napig is elhúzódik. Nagyon fájdalmas sex kibíthatatlan és már vagy 4-5hónapja a libidóm is nulla meg se lehet hozni a kedvem.Menzesz alatt derékfájás gyakori vizelés ami fájdalmas és felfázásos tüneteim vannak de csak menstruáció alatt.Nyomásra nekem is fáj és hajoláskor emeléskor is plusz hányinger. Pco nál egyedül a cisztás petefészek van semmi más tünete.Valamint megnagyobbodott méh és méhszájseb.

Bocsi h hosszúra sikerült a válasz

2020. aug. 30. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!