Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 37-40 napos ciklus normális...

37-40 napos ciklus normális ha van peteérés?

Figyelt kérdés

Igazából azért vetődött fel bennem a kérdés mert már annyi helyen olvastam hogy 35 napig normális. Felette már nem annyira jó. Emellett valahol azt is olvastam hogy addig normális a hosszú ciklus amig évi legalább 10 menstruàció van. Szerintem nekem 9 szokott lenni. De még nem számoltam össze igazából.

Persze tudom hogy ahány ember annyiféle szervezet.

Ugyanis nekem pl biztosan van peteérésem is, csak későn 23-26. nap között. Sőt, már egy gyermekem is van, aki teljesen természetesen fogant, emellett abszolút normális terhességem volt.

Sosincs a menstruáció előtt barna folyásom, vagy közti vérzésem. Szimplán csak ikyen sok idő telik el 2 ciklus között.

A peteérés későn van, az tény. De van, mert az lh teszt minden hónapban kimutatja és az ahhoz számítva 14.napon mindig meg is jön a havi vérzés.

Ismertek olyat akinek ennyire hosszú a ciklusa és mellette semmi baja?

(egyébként már 6-7 éve járok a mostani orvosomhoz. Se ő, se az előző nem mondott semmit arra hogy hosszú a ciklusom.)



2020. aug. 27. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a nőgyógyász nem lát problémát, van gyereked és peteérésed, akkor normális. (Azt nem értem, hogy minek az LH teszt.)
2020. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 21 naponta. Amíg rendszeres addig nem gond.
2020. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Első válaszolónak írnék. Lh tesztet pont azért kezdtem használni hogy lássam, hogy biztosan van-e mindig (!) peteérésem.

Mert hosszú ciklus ide vagy oda, nekem hol 35 hol 42 nap és az nem 1-2 nap csúszás. De van pl 28 vagy 32 napos ciklusom is néha. Tehát nálam nagy a szórás, de az általános az a 35 nap feletti.

Szóval egyrészt szerettem volna látni, hogy mindig van-e peteérés “hossztól” független és hogy kb mikor, mert lassan majd szeretnénk még egy gyermeket és ennyire eltérő ciklusoknál nem lehet tudni, hogy mikor is kell próbálkozni.

Egyébként az első babánk úgy jött össze, hogy 3-4 hónapig próbálkoztunk..semmi. Elmentem az éves vizsgálatomra és mondtam az orvosomnak hogy eddig még nem sikerült a baba, pedig már szeretnénk. Ô meg mondta a vizsgálat közben, hogy egyébként pont most van peteérésem és lehetne próbálkozni. Mi szótfogadtunk :D és lett is baba.

De az pl 17-18.napon volt ha jól emlékszem. Szóval ez egyrészt megnyugtatás volt nekem, másrészt nem árt tudni hogy mikor mit csinál a szervezetem :)

2020. aug. 28. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!