Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan D vitamin, ami...

Van olyan D vitamin, ami tényleg hatásos, nem csak feleslegesen szedi az ember?(többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval orvos mondta nekem és meg is figyeltem, hogy a D vitamintól kevésbé görcsöl a hasam mikor megjön a menzeszem és ezt eddig úgy értem el, hogy nyáron meg tavasszal kint voltam a napon hosszabb ideig.

Télen meg ősszel ugye napsütés hiányában szoktam szedni D vitamint de olyankor nem érzem hogy használna, megint előjönnek a görcsök meg minden.

Szóval valakinek valamilyen tipp, hogy milyen D vitamint érdemes szedni?

Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 7. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Milyen dózisú D-vitamint szedsz? Napi 2000 NE vagy ilyesmi az ajánlás, ahhoz, hogy az ember kb elérje a nyári szintet a vérében keringő D-vitamint illetően. De nem minden tablettában van ennyi, meg kell nézni a dobozon. Én a Naturland tablettáját szedem télen, az 4000 NE egy tabletta. Egy héten 1x szoktam 3 db-ot bevenni, mert úgyis tárolja a szervezet. Még ennél kicsit több lenne a hivatalos ajánlás, de azt nem próbáltam.
2020. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem a Vigantol cseppet javasolta endokrinológus, amikor határérték alatti volt a D vitamin szintem. Nálam bevált. Úgy emlékszem, hogy egy üveget napi 8 cseppel kellett meginnom, azóta pedig 3-5 cseppet szoktam naponta. (De nekem nagyon alacsony volt és ha nem pótolom, le is megy és így sem szárnyal extrém magasságokban.)
2020. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!