Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire gáz az, ha egy...

Mennyire gáz az, ha egy húszas évei végen járó lány nőgyógyásznál közel 11 éve volt utoljára?

Figyelt kérdés
Ez nem olyan hely,ahova évente menni érdemes szűrésre?
2020. szept. 15. 11:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

9: a kérdező nem kamaszlány. És pont ma olvastam, hogy meghalt egy huszonéves sportolólány. Nemcsak az időseknek lehet nőgyógyászati problémájuk.

Inkább a nőgyógyászati vizsgálattal nem kéne riogatni senkit se, meg valami tabuként kezelni.

2020. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

11:

Azért egy nőgyógy. vizsgálat (pláne, az első) elég sokkoló élmény. Nem tabu, de azért megviseli az embert. Érthető a viszolygás.

2020. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

„Nem, nem kell évente járni (3 év az ajánlás). Nem kellene kamaszlányokat halálos betegségekkel riogatni, mert 0% az esélye, hogy valaki 17-25 évesen méhnyakrákban haljon meg”

De nem ám. A szakmai ajánlás az évenkénti vizsgálat, mindhalálig (értsd 80 évesen is). [link]


„Azért egy nőgyógy. vizsgálat (pláne, az első) elég sokkoló élmény.”

Normális nőgyógyásszal és normális szülővel (aki elmagyarázza idejekorán, hogy miért szükséges, és miért nem ciki „szétteni a lábadat egy idegen előtt”, nem sokkoló. Nem kellemes, de meg lehet és kell rá a lányokat tanítani, hogy legkésőbb a szexuális élet megkezdésekor (ideális esetben ugye már előtte) kezdjenek el nőgyógyászhoz járni.

2020. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
A fogorvos se kellemes. Akkor oda is 10 évenként jártok?
2020. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé gáz. Mondjuk minden nőnek szíve-joga eldönteni, hogy jár-e évente az ajánlott rákszűrésre avagy sem.
2020. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó... Én is furcsáltam...
2020. szept. 15. 19:52
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

14:

Igen, illetve, majd ha baj lesz.12 éve voltam utoljára.

2020. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!