Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem pcos, de akkor mi lehet?...

Nem pcos, de akkor mi lehet? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Fejtető kopaszodás, túlzott szőrösödés, rendszertelen menzesz, pattanások . Egy elég elismert nőgyógyásznál voltam, azt mondta van ciszta a petefészekben, de nincs pcos.

Többször voltam nála, volt hogy egyáltalán nemvolt ciszta, de néha volt egy.

20/L



2020. ápr. 11. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

PCOS nem feltétlen tünete a ciszta, viszont a többi tüneted eléggé arra utal.

A diagnózis akkor állapítható meg, ha:

1./ két tünet jelen van a következő háromból:

a./ a peteérés és tüszőrepedés időleges elmaradása, vagy végleges megszűnése,

b./ androgén (férfihormon) túlsúly klinikai és/vagy laboratóriumi jelei,

c./ ultrahanggal igazolt PCO és

2./ nem más hormonális eltérés okozza a tüneteket.

2020. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mellékvese betegség is lehet.

Nekem soha nem volt cisztám, normális a menstruációm szuper női hormon értékekkel.

A mellékvesém ismeretlen okokból rengeteg férfihormont termel, ezért szőrösödök, hullik a hajam. Komoly gyógyszereket szedek rá, de csak a pattanásokat, zsíros bőrt szüntették meg.

2020. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanezek a tünetek jelentkeztek,kivizsgáltattam,nekem is mellékvesém termeli túl.Kedves utolsó válaszoló! Neked milyen gyógyszert írtak fel rá?
2020. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok, bocsi a késői válaszért. Androcurt és Dienillét szedek. Az Androcurt kikönyörögtem mert kb senki nem akarja felírni, én pedig már elég szarul éreztem magam a problémáim miatt.
2020. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!